یک استارتاپ اروپایی قصد دارد با استفاده از چاپگر سه بعدی و قطعات فضاپیما مواد بازیافتی و زباله‌ها در ماه را بازیافت کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ در اتریش به نام اینکوس قصد دارد یکی از چالش‌های مهم زندگی در ماه را حذف کند. این شرکت قصد دارد با […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
یک استارتاپ اروپایی قصد دارد با استفاده از چاپگر سه بعدی و قطعات فضاپیما مواد بازیافتی و زباله‌ها در ماه را بازیافت کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ در اتریش به نام اینکوس قصد دارد یکی از چالش‌های مهم زندگی در ماه را حذف کند. این شرکت قصد دارد با استفاده از روشی نوین کلیه زباله‌های ایجاد شده در ماه را بازیافت کرده و آنها را به قطعات مفید تبدیل کند.
ماموریت‌های فضایی در ماه همراه با تولید زباله‌های فضایی خواهد بود. همچنین کلیه فضاپیماها و ماهواره‌ها همیشه با معضل دور ریختن تقویت کننده‌ها و موشک‌ها همراه بوده اند. البته در حال حاضر ایلان ماسک با استفاده از فضاپیماهای قابل استفاده مجدد برخی از این مشکلات را حل کرده است.
اغلب قطعات استفاده شده در این ماموریت‌ها به دلیل وجود شرایط سخت به اندازه کافی قوی بوده و اغلب از عناصری مانند تیتانیوم ساخته شده‌اند. این عنصر بسیار کمیاب و گران قیمت است از این رو دور ریختن آن در فضا می‌تواند باعث افزایش هزینه‌ها شود. به همین دلیل اینکوس قصد دارد با استفاده از چاپ سه بعدی برای تغییر کاربری این قطعات و استفاده مجدد از آنها راه حل جدیدی را ارائه کند. روش جدید این شرکت با نام تولید فلز مبتنی بر لیتوگرافی است که طرح آن به آژانس فضایی اروپا ارائه شده و برای آزمایشات اولیه نیز همکاری‌هایی صورت گرفته است.
در این روش چاپ سه بعدی پودر فلز از مواد بازیافتی تولید و پس از اتصال با یک عامل جدید و مخلوط شدن با آن ضمن قرارگیری در معرض نور فرابنفش، سخت خواهد شد. مواد اولیه برای این پروژه نیز همان اجسام دور ریختنی شامل کاوشگرها، فرودگرها یا فضاپیماهای دیگر است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster