دانشمندان می گویند سنگ های جدا شده طی ماموریت دارت ناسا و از قمر دیمورفوس به اندازه یک بمب اتم هیروشیما قدرت داشته و خطرناکند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند سنگ های قمر دیمورفوس اکنون همانند یک بمب اتمی مرگبار هستند. ناسا سال گذشته طی مأموریتی فضاپیمای […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
دانشمندان می گویند سنگ های جدا شده طی ماموریت دارت ناسا و از قمر دیمورفوس به اندازه یک بمب اتم هیروشیما قدرت داشته و خطرناکند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند سنگ های قمر دیمورفوس اکنون همانند یک بمب اتمی مرگبار هستند. ناسا سال گذشته طی مأموریتی فضاپیمای خود را به قمر دیمورفوس کوبید و طی آن ۳۷ سنگ از آن جدا شده و در فضا معلق شده اند. به گفته محققان این سنگ های شناسایی شده به اندازه بمب اتمی هیروشیما مرگبار بوده و خطرناکند.
ناسا طی مأموریت خود فضاپیمای دارت را به فضا ارسال کرد تا با برخورد به دیمورفوس آن را از مدار خارج کند. این ماموریت بخشی از ماموریت نجات زمین در صورت حرکت یک سیارک به سمت زمین و احتمال برخورد با آن انجام شد.
این گروه پژوهشی می گویند در صورتی که یکی از سنگ های جدا شده به زمین برخورد کند همانند بمب اتمی استفاده شده در جنگ جهانی دوم در هیروشیما قدرت داشته و سرعت کنونی آنها در فضا ۱۳ هزار مایل در ساعت است. با وجود اینکه مسیر حرکت هیچ کدام از آنها به سمت مدار زمین نیست اما نگرانی دانشمندان در مورد طوفان سنگی ناشی از انحراف سیارک است. زیرا ممکن است باعث ایجاد انحراف و حرکت سنگ ها به زمین و برخورد با همان سرعت در حال حرکت است.
دیوید چویت، ستاره شناس و سرپرست این پژوهش از دانشگاه کالیفرنیا می گوید: سنگ های بزرگ دارای سرعت سیارک خود هستند و به همین دلیل می توانند آسیب های زیادی را ایجاد کنند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster