طبق اطلاعات منتشر شده توسط سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک در اتحادیه اروپا ژوئیه امسال به عنوان گرم‌ترین ماه در تاریخ زمین شناخته شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش اخیر سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک نشان می‌دهد کره زمین از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ به گرم‌ترین دوران خود رسیده است. گزارش‌های مرکز […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
طبق اطلاعات منتشر شده توسط سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک در اتحادیه اروپا ژوئیه امسال به عنوان گرم‌ترین ماه در تاریخ زمین شناخته شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش اخیر سرویس رصد اتمسفری کوپرنیک نشان می‌دهد کره زمین از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ به گرم‌ترین دوران خود رسیده است. گزارش‌های مرکز مانیتورینگ اتحادیه اروپا در زمینه تغییرات آب و هوایی نیز هشدارهایی را در زمینه گرمایش زمین و آسیب‌های جبران ناپذیر آن منتشر کرده است. در این گزارش‌ها پانزدهم تیر امسال گرم‌ترین روز در تاریخ زمین ثبت شده است.
در گزارش مرکز مانیتورینگ آمده است میزان غلظت متان در جو زمین نسبت به گذشته بسیار افزایش داشته است. گرمای بی سابقه و افزایش دما در ژوئیه امسال باعث ایجاد گرم‌ترین تابستان در اروپا شده و موج گرما در مدیترانه به صورت مداوم بوده است. این گرمای بی سابقه در آمریکای شمالی نیز احساس شد.
گرمای بیش از اندازه در ژوییه امسال توجه ها را بیش از اندازه نسبت به هر زمان دیگر به موضوع گرمایش زمین معطوف کرده است. علت گرمایش که همان غلظت متان و دی اکسید کربن و همچنین تاثیرات آن بر کره زمین بوده است باعث ایجاد موج نگرانی در بین محققان شد. طبق اعلام گزارش‌های منتشر شده غلظت این گازها طی دو سال اخیر بیش از دو برابر میانگین نرخ رشد سالانه افزایش داشته است. همچنین طبق بررسی‌ها متان مهم‌ترین نقش را در گرمایش جهانی داشته و تاثیر آن حتی از دی اکسید کربن نیز قوی‌تر بوده است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster