سونی از افت ۳۱ درصدی سود در فصل اول سال مالی جدیدش خبر داده و همزمان گفته است که اکنون انتظار دارد درآمد بیشتری نسبت‌به پیش‌بینی‌های قبلی کسب کند. تغییر پیش‌بینی‌های سونی با امید به فروش قدرتمند پلی استیشن انجام شده است.
بر اساس گزارش مالی سونی، این شرکت مجموعاً سه تریلیون ین(۲۰٫۷ میلیارد دلار) درآمد به جیب زد که نشان‌دهنده‌‌ی رشد ۳۳ درصدی نسبت‌به سال قبل است. سود عملیاتی سونی با افت ۳۱ درصدی به ۲۵۳ میلیارد ین(۱٫۷ میلیارد دلار) رسید.
سونی می‌گوید کاهش سوددهی نتیجه‌ی افت درآمد خدمات مالی و کسب‌و‌کار فیلم و سرگرمی است. درآمد واحد خدمات مالی سونی ۶۱ درصد کاهش یافت. ازطرفی با وجود افت عملکرد کسب‌و‌کار سرگرمی، سونی امسال فیلم‌های بزرگی نظیر Spider-Man: Across the Spider Verse داشت که توانست در باکس‌آفیس ۶۳۳ میلیون دلار درآمد به جیب بزند.
درآمد کسب‌و‌کار فیلم و سرگرمی سونی ۶ درصد و سود این واحد تجاری ۶۸ درصد کاهش یافته است. سونی بخش قابل‌توجهی از این افت درآمد را به اعتصابات نویسندگان آمریکا نسبت می‌دهد.
سونی گفته است که اکنون انتظار دارد در سال مالی جدیدش ۶ درصد درآمد بیشتر کسب کند. این شرکت قبلا گفته بود که انتظار دارد در طول این ۱۲ ماه ۲۵ میلیون پلی استیشن ۵ بفروشد، اما اکنون در آرزوی فروش تعداد بیشتری از این کنسول بازی است.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster