پژوهش دانشمندان در زمینه فعالیت‌های روزانه و ارتباط آن با خطر کاهش مرگ نشان می‌دهد تنها ۴ هزار قدم پیاده‌روی در روز می‌تواند ریسک مرگ به دلایل مختلف را به طور چشمگیری کاهش دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از گاردین، ماچی باناچ استاد دانشگاه لودز در لهستان به […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
پژوهش دانشمندان در زمینه فعالیت‌های روزانه و ارتباط آن با خطر کاهش مرگ نشان می‌دهد تنها ۴ هزار قدم پیاده‌روی در روز می‌تواند ریسک مرگ به دلایل مختلف را به طور چشمگیری کاهش دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از گاردین، ماچی باناچ استاد دانشگاه لودز در لهستان به همراه گروه تحقیقاتی خود داده‌های مربوط به ۱۷ مطالعه گذشته را بررسی کرده است. این محققان با بررسی داده‌های قبلی متوجه شدند حداقل ۳۹۶۰ قدم پیاده روی در روز با کاهش ریسک مرگ به دلایل مختلف همراه است. به گفته آنها ۲۳۰۰ قدم پیاده‌روی نیز مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.
طبق گفته این پژوهشگران هر هزار قدم افزایش، باعث کاهش ۱۵ درصدی مرگ به دلایل مختلف خواهد بود. در نهایت این پژوهش نشان دهنده این موضوع است که پیاده‌روی بیشتر دارای نتایج بهتر بوده و می‌توان صرف نظر از سن آن را به صورت مشترک بین زنان و مردان تعمیم داد.
طبق اعلام پژوهشگران اثر سلامتی در جوان‌ها نیز با ۷ تا ۱۳ هزار قدم پیاده‌روی در روز بیشتر مشاهده می‌شود. همچنین در سنین بالای ۶۰ سال برای تاثیر سلامتی ۶ تا ۱۰ هزار قدم پیاده‌روی را لازم می‌دانند. حتی ۲۰ هزار قدم پیاده روی نیز می‌تواند اثرات بسیار مفیدی روی سلامتی داشته باشد.
باناچ در این زمینه می‌گوید: با وجود داروهای بسیار پیشرفته در زمینه بیماریه های قلبی و عروقی باید همیشه روی تغییر سبک زندگی و ورزش تاکید بیشتری شود. این دو مورد در این تحقیق قهرمان اصلی هستند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster