دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
شرکت خدمات فضای کار WeWork که چهار سال پیش 40 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود، حالا در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
شرکت WeWork که به ارائه فضای کار فیزیکی و مجازی به کسب‌وکارها می‌پردازد و چهار سال پیش به‌دنبال عرضه اولیه بزرگی برای سهام خود بود، حالا در جدیدترین سند مالی خود درباره خطر ورشکستگی هشدار داده است. این شرکت کمتر از انتظارات، سرویس‌های خود را به فروش رسانده و این اتفاق را متأثر از شرایط نابسامان اقتصادی دانسته است.
شرکت WeWorkd در سند جدیدی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) فرستاده، نوشته است: «زیان‌ها و جریان نقدینگی منفیِ ناشی از فعالیت‌های عملیاتی، تردیدهایی جدی را پیرامون توانمندی ما برای ادامه کار به‌عنوان یک نگرانی دنباله‌دار مطرح می‌کند.» به عبارت دیگر، این شرکت نگران است که نتواند فعالیت‌های خود را ادامه دهد و ورشکست شود.
روند سقوط شرکتی که زمانی توسط سافت‌بانک حدود 40 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود، از سال‌ها پیش آغاز شده بود، اما این مسئله چیزی از غافل‌گیرکنندگی این اتفاق کم نمی‌کند. وقوع همه‌گیری جهانی ویروس کرونا که باعث شد خیلی شرکت‌ها به‌سمت استراتژی دورکاری بروند و در ادامه، افت وضعیت کلی اقتصاد باعث تحمیل بدهی‌های بسیاری به WeWork شد و جریان نقدینگی این شرکت را دچار مشکل کرد.
این شرکت می‌گوید: «اگر در بهبود وضعیت نقدینگی و سودآوری عملیات‌های خود موفق نباشیم، ممکن است لازم باشد تمام گزینه‌های جایگزین ازجمله تغییرات ساختاری و تعویض بدهی‌های موجود با بدهی‌های جدید، دریافت سرمایه استقراضی یا مشارکتی، کاهش یا به‌تعویق‌انداختن فعالیت‌های تجاری و برنامه‌های راهبردی یا فروش دارایی‌ها را بررسی کنیم یا از طریق تدابیر دیگری مثل اعلام ورشکستگی اقدام نماییم.»
قیمت سهام WeWork از اواسط ماه مارس تاکنون به کمتر از 1 دلار رسیده است. حالا ارزش بازار این شرکت کمتر از 500 میلیون دلار است. آن‌ها در سال 2022 زیان 2.3 میلیارد دلاری را تجربه کردند و در نیمه نخست 2023 نیز با ضرر خالص 700 میلیون دلار مواجه شدند. WeWork تا تاریخ 30 ژوئن 205 میلیون پول نقد و مجموعاً معادل 680 نقدینگی داشت، ولی رقم بدهی درازمدت این شرکت به 2.91 میلیارد دلار می‌رسد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster