دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سحابی پلیکان به‌آرامی درحال تغییر شکل است و میلیون‌ها سال بعد به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل خواهد شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سحابی پلیکان (Pelican nebula) به‌آرامی درحال تغییر شکل است. این سحابی که IC 5070 نیز نام دارد، یک ابر مولکولی سرشار از غبار تیره بوده از سحابی بزرگ‌تر «آمریکای شمالی» (North America Nebula) جدا شده است.
سحابی پلیکان یک منطقه فعال ستاره‌زایی و نیز ابرهای گازی درحال‌تکامل است، به همین دلیل پژوهش‌ها و مطالعات زیادی تاکنون روی این منطقه انجام شده. این تصویر در سه رنگ خاص که حاصل انتشار نور توسط گوگرد، هیدروژن و اکسیژن است، نشان داده شده و می‌تواند به ما در درک بهتر این برهم‌کنش‌ها کمک کند.
تابش ستاره‌های جوان پرانرژی به‌آرامی گاز سرد را به گاز داغ تبدیل می‌کند. مرز بین این دو ناحیه «جبهه‌ یونیزاسیون» نامیده می‌شود و در سمت راست تصویر به رنگ نارنجی قابل مشاهده است. شاخک‌های چگال گاز سرد باقی می‌مانند. میلیون‌ها سال بعد، سحابی پلیکان که توسط سحابی تاریک LDN 935 محصور خواهد شد، به‌دلیل توازن و جایگاه ستاره‌ها و گاز به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل می‌شود و دیگر با نام پلیکان شناخته نخواهد شد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
سمانه نوروزی از اینکه هر روز تصویر روز ناسا رو منتشر میکنید ممنونم
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster