دانشمندان دانشگاه زوریخ نوعی ابزارهای سلامتی پوشیدنی توسعه داده اند که می تواند باعث افزایش و تقویت سلامت بدن شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان سوییسی تکنولوژی جدیدی را راه اندازی کرده اند که می تواند با کمک پالس های کوچک الکتریسیته تولید انسولین در موش های دارای بافت پانکراس انسانی […]
دانشمندان دانشگاه زوریخ نوعی ابزارهای سلامتی پوشیدنی توسعه داده اند که می تواند باعث افزایش و تقویت سلامت بدن شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان سوییسی تکنولوژی جدیدی را راه اندازی کرده اند که می تواند با کمک پالس های کوچک الکتریسیته تولید انسولین در موش های دارای بافت پانکراس انسانی را افزایش دهد. این قابلیت که رابط الکتروژنیک نام گرفته است می تواند برای ژن های غیرفعال استفاده شود.
از طرفی افزایش تولید انسولین به بیماران دیابتی کمک خواهد کرد. در این آزمایش از سلول های پانکراس انسانی در موش های دارای بیماری دیابت استفاده شد. سپس از سوزن های طبی برای تحریک سلول ها با جریان مستقیم استفاده کردند.
به گفته دانشمندان تکنولوژی مورد بحث با نام تنظیم جریان مستقیم دارت با کمک محرک می تواند فناوری های موجود در گجت های تکنولوژی را با بدن های بیولوژی مرتبط کند. انسان ها با تعدادی ژن متولد میشوند و کد ژنتیکی آنها در طول عمر دست نخورده باقی می ماند. اما فعال بودن آنها در طول عمر و با تغییر عادت ها تغییر خواهد کرد. فناوری دارت می تواند برخی از این عادت ها را تغییر دهد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster