در گذشته افراد برای پرداخت قبض آب باید به‌صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه می‌کردند و با ارائه قبض کاغذی و فیش واریز مبلغ مورد نظر را می‌پرداختند. درحالی‌که امروزه در روش پرداخت این قبوض تغییرات زیادی ایجاد شده است. استفاده از اپلیکیشن تاپ یکی از روش‌های سریع برای تسویه قبوض به‌حساب می‌آید که از هدر […]
در گذشته افراد برای پرداخت قبض آب باید به‌صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه می‌کردند و با ارائه قبض کاغذی و فیش واریز مبلغ مورد نظر را می‌پرداختند. درحالی‌که امروزه در روش پرداخت این قبوض تغییرات زیادی ایجاد شده است. استفاده از اپلیکیشن تاپ یکی از روش‌های سریع برای تسویه قبوض به‌حساب می‌آید که از هدر رفتن وقت مردم جلوگیری می‌کند. این اپلیکیشن خدمات زیادی به کاربران ارائه می‌دهد و به‌عنوان یک سوپر اپلیکیشن هوشمند، فراتر از یک همراه بانک عمل می‌کند.
در سال‌های گذشته مردم برای پرداخت قبض آب منازل خود مجبور بودند به شعب بانکی مراجعه کنند. این روش از تسویه قبوض مشکلات زیادی را برای افراد به‌همراه داشت. درواقع آن‌ها باید زمانی را صرف رسیدن به بانک می‌کردند و پس از آن باید در صف‌های طولانی منتظر می‌ماندند. ازطرفی استفاده بیش‌از‌حد از قبوض کاغذی محیط‌زیست را تهدید می‌کرد و همچنین امکان گم شدن قبوض یا مخدوش شدن اطلاعات روی آن وجود داشت.
علاوه‌بر این در آن زمان مردم مجبور بودند برای پرداخت قبض، اسکناس‌های کاغذی را با خود تا بانک حمل کنند که این کار امنیت آن‌ها را به‌خطر می‌انداخت. پس از آن دستگاه‌های ATM بری پرداخت قبوض فعال شدند که به خلوت شدن صف‌های طولانی بانک‌ها برای پرداخت قبض کمک بزرگی کردند. اگرچه پرداخت قبض آب از دستگاه عابربانک چندان سریع‌تر از پرداخت از شعب بانک نبود، اما مشکلات دیگر را برای مردم ایجاد نمی‌کرد.
چند وقت پس از آن امکان پرداخت قبوض ازطریق دستگاه‌های کارت‌خوان برای مردم فراهم شد که فقط عده خاصی از مردم به این روش دسترسی داشتند.
در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون افراد از تلفن‌های همراه هوشمند، اپلیکیشن‌هایی طراحی و ساخته شده‌اند که پرداخت قبوض را بسیار آسان و سریع انجام می‌دهند. یکی از این اپلیکیشن‌ها، تاپ نام دارد و یک سایت یا سوپر اپلیکیشن محسوب می‌شود. درواقع این اپلیکیشن نه‌تنها می‌تواند به‌صورت آنی و بدون نیاز به نسخه کاغذی قبض آب، مبلغ مورد نظر را بپردازد، بلکه بیش از 100 سرویس و امکانات متنوع دیگر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
کاربران به‌منظور پرداخت قبض با استفاده از اپلیکیشن یا سایت تاپ به شناسه قبض و شناسه پرداخت نیاز دارند. به‌طور کلی برای هر نوع قبض، شناسه آن یکسان و شناسه پرداخت متغیر است. درصورتی‌که افراد به‌صورت دوره‌ای قبض آب را دریافت نکرده‌اند با مراجعه به وب‌سایت آبفا و وارد کردن شماره اشتراک 10 رقمی، می‌توانند شناسه قبض و شناسه پرداخت را مشاهده کنند.
پس از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، نوبت به پرداخت مبلغ آن می‌رسد. کاربران برای پرداخت قبض باید مراحل زیر را به‌ترتیب انجام دهند.
افرادی که تمایل دارند قبوض (قبض آب، برق،گاز، قبض تلفن همراه و …) خود را از‌طریق تاپ پرداخت کنند، اما اپلیکیشن آن را نصب نکرده‌اند با ورود به سایت تاپ می‌توانند مبلغ قبض را بپردازند. در این روش نیز همانند استفاده از اپلیکیشن، کاربران با ورود به قسمت پرداخت قبوض و انتخاب گزینه قبض آب می‌توانند اطلاعات لازم یعنی شناسه پرداخت و شناسه قبض را وارد کنند. همچنین کاربران در این روش برای دریافت رسید باید شماره تلفن همراه خود را نیز در قسمت مشخص‌شده، بنویسند. درنهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و رمز پویا، عملیات پرداخت را تکمیل کنند.
پرداخت قبوض از‌طریق سایت یا اپلیکیشن تاپ مزایای زیادی برای کاربران به‌همراه خواهد داشت که شامل موارد زیر می‌شود:

در گذشته مردم برای پرداخت قبوض باید به بانک‌ها مراجعه می‌کردند که این روش پرداخت قبض مشکلات زیادی را برای آن‌ها به‌وجود می‌آورد. پس از گذشت چند سال با پیشرفت تکنولوژی اپلیکیشنی طراحی شد که امکان پرداخت سریع و آسان قبض آب را برای افراد فراهم کرد. پرداخت قبض از‌طریق اپلیکیشن تاپ نه‌تنها در وقت کاربران صرفه‌جویی می‌کند، بلکه صدها امکانات دیگر را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
salb-techna

اگر به‌دنبال روشی آسان و سریع برای پرداخت قبض موبایل هستید؛ باید بگوییم که این موضوع، دغدغه بسیاری از افراد دارای سیم‌کارت دائمی است. پرداخت قبض موبایل در گذشته کمی مشکل بود، اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های نوینی به‌وجود آمده که شما می‌توانید با استفاده از آنها در کم‌تر از یک […]

روش‌های پرداخت قبوض به‌قدری گوناگون و متنوع هستند که دیگر کسی برای پرداخت سریع، آسان و به موقع قبض‌های خود مشکلی نداشته باشد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای استعلام و پرداخت قبض همراه اول، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است که در آن افراد قادر هستند، صورت‌حساب دوره‌های میانی و پایانی خود را به سادگی مشاهده […]

تا حال به زمان‌های مرده خود فکر کرده‌اید؟ شاید بگویید که شما هیچ زمان مرده و بیهوده‌‌ای ندارید و از تمامی لحظات خود به صورت بهینه استفاده می‌کنید. در این قسمت چند مثال کوتاه را بیان می‌کنیم تا متوجه منظور از عبارت “تایم مرده” شوید. زمان‌هایی که برای امضا فرم به اداراتی مانند پلیس +10 […]

کاربلدها، حرفه‌ای‌ها و حتی خوش حساب‌ها این‌ها یک سری صفت خوب هستند که وقتی به ما نسبت داده می‌شوند از آن لذت می‌بریم. این صفت‌ها معمولا یک نقطه عطف دارند؛ علاوه‌برحواس همیشه جمع گاهی این نقطه عطف می‌تواند استفاده از یک ابزار باشد. وقتی پیامک خوش حسابی برای پرداخت قبض تلفن ثابت یا سایر قبوض […]


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster