مجله‌ی آلمانی اشپیگل در گزارشی اختصاصی می‌گوید که شرکت ملی راه‌آهن این کشور برای حذف قطعات و فناوری‌های هواوی از زیرساخت، باید ۴۰۰ میلیون یورو هزینه کند.
منابع آگاه گفته‌اند درصورتی‌که دولت آلمان تصمیم بگیرد که به‌زودی استفاده از قطعات هواوی را ممنوع کند، پروژه‌های دویچه‌بان (Deutsche Bahn)، شرکت ملی راه‌آهن آلمان، به‌مدت ۵ تا ۶ سال به تأخیر خواهد افتاد. دویچه‌بان به درخواست رسانه‌ها برای شفاف‌سازی در این زمینه پاسخ نداده است.
دولت آلمان در حال بررسی این موضوع است که آیا برخی از قطعات ساخت هواوی و ZTE تهدیدی برای امنیت ملی هستند یا نه. اگر نتیجه‌ی بررسی‌ها خطرآفرین‌بودن قطعات را تأیید کند، هواوی و ZTE از شبکه‌های مخابراتی آلمان حذف خواهند شد.
احتمالاً دولت چین هرگونه اقدام جدی آلمان علیه هواوی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت. وزارت امور خارجه‌ی چین از برلین درخواست کرده است تا در راستای منافع خود و قوانین بین‌المللی عمل کند.
دویچه‌بان که در پی دیجیتالی‌کردن فرایندهای کاری است، اواخر سال گذشته قراردادی ۶۴ میلیون یورویی با یکی از شرکت‌های تابعه‌ی دویچه‌تلکوم، بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی آلمان، امضا کرد.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster