ناسا اعلام کرد سیگنالی را از این فضاپیما دریافت کرده که نشان دهنده فعال بودن آن است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا سیگنالی از فضاپیمای وویجر ۲ با نام ضربان قلب دریافت کرد که امیدها برای ارتباط با آن را افزایش می دهد. در حال حاضر ناسا تلاش دارد تا با […]
ناسا اعلام کرد سیگنالی را از این فضاپیما دریافت کرده که نشان دهنده فعال بودن آن است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا سیگنالی از فضاپیمای وویجر ۲ با نام ضربان قلب دریافت کرد که امیدها برای ارتباط با آن را افزایش می دهد. در حال حاضر ناسا تلاش دارد تا با بتواند مجددا با این فضاپیمای دور دست ارتباط برقرار کند. این قطع ارتباط در اثر ارسال یک فرمان اشتباه صورت گرفت. این فرمان باعث چرخش آنتن به سمت دو درجه دورتر از زمین شد. همین موضوع باعث شد تا دیگر تیم ارتباطی نتواند پیامی از این فضاپیما دریافت کند.
ناسا سیگنال مربوط به این فضاپیما را که در حال حاضر در فاصله ۱۲ میلیارد مایلی قرار دارد از طریق اسکن معمولی ایمان شناسایی کرد. اکنون این آژانس مطمئن است که وویجر ۲ زنده بوده و فعال است.
وویجر ۲ همراه با وویجر یک در سال ۱۹۷۷ با هدف دریافت داده های تصویری از مشتری و زحل به فضا پرتاب شده بود. پس از اتمام ماموریت سفر آنها به فضای میان ستاره ای ادامه پیدا کرد و در حال حاضر این دو جرم از دورترین ساخته های بشر محسوب میشوند.
در حال حاضر وویحر ۱ هنوز با ناسا در ارتباط بوده و فاصله آن تا زمین نیز حدود ۱۵ میلیارد مایلی است. این فضاپیما نیز برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ وارد فضای میان ستاره ای شده و دورترین ساخته بشر محسوب میشود.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster