دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
شرکت لاکهید مارتین قرار است به درخواست وزارت دفاع آمریکا، نسخه جدیدی از سلاح لیزری خود را با توان خیره‌کننده 500 کیلووات بسازد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
وزارت دفاع آمریکا (DoD) از لاکهید مارتین خواسته است تا قدرتمندترین لیزر تاریخ را بسازد. این لیزر با قدرت 500 کیلووات توسعه داده می‌شود و در مقایسه با لیزر 300 کیلوواتی قبلی این شرکت قدرت بسیار بیشتری خواهد داشت.
لاکهید مارتین با لیزر 500 کیلوواتی خود فاز دوم «برنامه افزایش قدرت لیزر پرانرژی» (HELSI) پنتاگون را آغاز خواهد کرد. این برنامه می‌خواهد حفاظت از مواضع متحرک و نیمه‌متحرک ارتش آمریکا در برابر راکت‌ها، توپخانه‌ها، خمپاره‌ها و پهپادها را ممکن کند.
برنامه HELSI به کمک برنامه دیگری موسوم به برنامه «لیزر پرانرژی و توانمند حفاظت در برابر آتش غیرمستقیم» (IFPC-HEL) خواهد رفت که می‌خواهد این فناوری‌های لیزری را در سامانه‌های دفاعی موجود پیاده‌سازی کند.
ارتش آمریکا انتظار دارد که تا سال 2024 چهار نمونه اولیه از لیزر کلاس 300 کیلوواتی IFPC-HEL را در تجهیزات خود داشته باشد. ولی در فاز دوم برنامه HELSI، توان خروجی لیزر افزایش می‌یابد و درعین‌حال، کیفیت لیزر و راندمان آن بیشتر می‌شود. چنانچه این نمونه‌های اولیه موفق باشند، وزارت دفاع آمریکا به‌سمت استفاده از این فناوری در همه بازوهای مختلف نیروهای مسلح خود خواهد رفت.
«ریک کوردارو»، معاون تسلیحات و سیستم‌های مأموریت لاکهید مارتین، می‌گوید این لیزر 500 کیلوواتی از موفقیت‌های سیستم 300 کیلوواتی استفاده خواهد کرد و همچنین درس‌های به‌دست‌آمده از برنامه‌های قدیمی‌تر را به‌کار می‌بندد تا بیش‌ازپیش قابلیت‌های دفاعی این فناوری را در برابر دامنه گسترده‌ای از تهدیدات ثابت کند.
لاکهید مارتین در وب‌سایت خود آورده است: «لیزر کلاس 500 کیلووات به‌لحاظ تاکتیکی پیکربندی و به معماری ترکیبی طیف پرتو لاکهید مارتین مجهز می‌شود تا از پلتفرم‌های نظامی پشتیبانی کند و با استانداردهای سیستم باز ماژولار وزارت دفاع کار نماید. هدف این کار اطمینان‌یافتن از تعامل‌پذیری بین سیستم‌ها و یکپارچه‌سازی مأموریت‌ها خواهد بود.»
سلاح‌های لیزری چند وقتی است که موردتوجه کشورها قرار گرفته‌اند و نمونه‌های مختلفی از آن‌ها در دست توسعه قرار دارند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster