جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است یک فرمان اجرایی برای ممنوع کردن سرمایه‌گذاری‌ شرکت‌های فناوری آمریکا در چین امضا کند.
این دستور اجرایی که قرار است در هفته دوم آگوست امضا شود روی سه بخش کلیدی تمرکز دارد: نیمه هادی‌ها، هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی. بلومبرگ گزارش داده است که این فرمان اجرایی روی سرمایه گذاری‌های موجود تاثیری نخواهد داشت و فقط معاملات خاصی را هدف قرار خواهد داد.
این فرمان اجرایی به خاط نگرانی از نفوذ چین در بخش فناوری و خطرات آن برای امنیت ملی آمریکا امضا می‌شود. دولت بایدن می‌خواهد با محدود کردن سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع کلیدی چین، از بکارگیری فناوری‌های مهم آمریکا علیه منافع آمریکا جلوگیری کند.
هنوز جزئیات زیادی از این فرمان منتشر نشده است، اما تمرکز آن روی نیمه هادی‌ها، هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی بر اهمیت استراتژیک آن تأکید دارد. این اقدام آمریکا مسلما پیامدهایی را برای شرکت‌های فناوری و سرمایه گذاران در پی خواهد داشت.
با تشدید رقابت جهانی فناوری، امضای این فرمان اجرایی می‌تواند بر روابط آمریکا و چین تاثیر بگذارد. حالا باید ببینیم واکنش چین به این فرمان اجرایی و پیامدهای بالقوه آن بر فناوری جهانی چه حواهد بود.
منبع: gizmochina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster