دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تلسکوپ فضایی اقلیدس که در فاصله 1.5 میلیون کیلومتری زمین قرار گرفته، اولین تصاویر آزمایشی خود را به ثبت رسانده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
پس از رسیدن تلسکوپ فضایی اقلیدس به مقصد خود در نقطه لاگرانژی L2، حالا سازمان فضایی اروپا اعلام کرده که اولین تصاویر آزمایشی توسط این رصدخانه مهم به ثبت رسیده است. در ادامه مطلب با هم این تصاویر را می‌بینیم.
در اولین تصاویری که به‌طور آزمایشی توسط تلسکوپ فضایی اقلیدس ثبت شده است، می‌توانیم بخش‌هایی از آسمان شب را ببینیم. در این تصاویر مجموعه عظیمی از ستارگان، خوشه‌های ستاره‌ای، کهکشان‌ها و غیره دیده می‌شوند. این عکس‌ها توسط دو دوربین VIS و NISP تهیه شده‌اند.
«کنود یانکه» از مؤسسه نجوم مکس پلانک که در این پروژه نقش دارد، می‌گوید این تصاویر هنوز برای مقاصد علمی قابل استفاده نیستند، اما تأیید می‌کنند که این دو دوربین فعال شده‌اند و مشکلی برای فعالیت ندارند.
نخستین تصاویر تلسکوپ اقلیدس از منطقه‌ای از آسمان گرفته شده که عرض و ارتفاع آن به اندازه یک‌چهارم ماه کامل است. سازمان فضایی اروپا تأکید کرده است که پردازش‌هایی باید روی این تصاویر صورت بگیرد تا اختلال‌های ناخواسته آن حذف شود.
در بیانیه این سازمان آمده است که کنسرسیوم اقلیدس می‌تواند نوردهی‌های طولانی‌تر را به تصاویری تبدیل کند که از نظر علمی آماده مصرف و فاقد اختلال‌اند. به‌علاوه، تصاویر پس از پردازش حتی می‌توانند جزئیات بیشتر و کیفیت بالاتری داشته باشند.
اولین تصاویر جدی اقلیدس احتمالاً در ماه اکتبر (مهر-آبان) منتشر می‌شود، چرا که این تلسکوپ هنوز باید مراحلی را برای تثبیت جایگاه خود در مدار پشت سر بگذارد و فاز تأیید عملکرد ابزارهای خود را تکمیل کند.
تلسکوپ اقلیدس با اکثر تلسکوپ‌های دیگر ازجمله هابل و جیمز وب تفاوت دارد. این رصدخانه که احتمالاً به مدت شش سال فعالیت خواهد کرد، قرار است به‌دنبال ماده و انرژی تاریک بگردد و حدود 10 میلیارد سال در زمان به عقب نگاه کند. دانشمندان انتظار دارند که با داده‌های این تلسکوپ بتوانند پاسخ برخی از سؤالات بنیادین خود را در زمینه قوانین فیزیکی جهان و ساختار آن بگیرند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster