در این مقاله به معرفی بهترین زبان های برنامه نویسی برای فریلنسری و دورکاری میپردازیم تا راهنمای خوبی برای علاقه مندان به این حوزه باشد.
در حال حاضر مشاغل فقط محدود به کارهای حضوری نمیشوند. با پیدایش اینترنت و گسترش استفاده از آن در میان مردم، مشاغلی پدید آمد با عنوان مشاغل دورکاری. در تعریف این مشاغل باید گفت که مشاغل دورکاری نیاز به حضور در محل طبق ساعت معینی وجود ندارد و شما میتوانید با توجه به پروژه ی مورد نظر، کار را انجام داده و تحویل کارفرما دهید. برای درک بهتر این موضوع برای شما یک مثال میزنیم.
به عنوان نمونه، یکی از بهترین مشاغل دورکاری، برنامه نویسی است؛ یعنی فرد برنامه نویس تنها با داشتن دانش لازم، یک سیستم مناسب و اینترنت پرسرعت قادر به پذیرش پروژه های متعدد و انجام آن میباشد، بدون اینکه نیاز باشد در محل شرکت حضور فیزیکی داشته باشد و یا ساعت کاری مشخصی داشته باشد. کارهای دورکاری و فریلنسری در نوع خود مزایای زیادی دارد از جمله:
و مزایای دیگری که ما تنها به چند مورد از آنها اشاره کردیم. البته باید گفت که کارهای دورکاری، یکسری معایب هم دارد از جمله اینکه اکثر افراد دورکار در زمینه ی برنامه نویسی، مشمول بیمه از سمت کارفرما نمی شوند چرا که اکثر پروژه ها به صورت موقتی است و پس از اتمام پروژه، همکاری نیز به پایان می رسد مگر در موارد خاص. حال از این مباحث که بگذریم باید به این نکته توجه کرد که شناسایی بهترین زبان برنامه نویسی برای فریلنسری خود امری مهم است. درواقع فعالیت و یادگیری هر زبان برنامه نویسی برای دورکاری مناسب نیست و تنها تعدادی از زبان های برنامه نویسی هستند که بازار کار آن به صورت فریلنسری و دورکاری داغ تر است و تقاضای پروژه در آن بیشتر از سایر زبانهاست. پس چنانچه قصد فعالیت به صورت دورکاری و فریلنسری  در زمینه ی برنامه نویسی را دارید، باید بهترین زبان های برنامه نویسی برای دروکاری را شناسایی کنید و از میان آنها و باتوجه به ویژگیها و مزایای هریک، یکی را به عنوان زبان موردنظر خود برگزینید. ما در ادامه به بررسی زبان های مناسب برای دورکاری و فریلنسری می پردازیم.
به گفته ی ویکی پدیا با بررسی و شمردن تعداد آگهی های اشتغال و توجه به یک زبان، تعداد کتاب های آموزشی فروخته شده در مورد یک زبان، تخمین تعداد خطوط کد نوشته شده در یک زبان، هم اکنون پایتون را محبوب ترین زبان برنامه نویسی دانست. پایتون یک زبان برنامه نویسی شئ گرا و یکی از سه زبان محبوب در میان کاربران در سطح دنیاست؛ دلیل آن هم واضح است، پایتون یک زبان نزدیک به زبان انسان است و به عنوان اولین و مهم ترین علت محبوبیت آن میتوان به یادگیری و درک آسان کدهای این زبان اشاره نمود. پس در یک کلام چنانچه به دنبال بهترین زبان برنامه نویسی برای دورکاری هستید، زبان برنامه نویسی پایتون درصدر انتخاب هایتان باشد چراکه:
از مزایای پایتون هرچه بگوییم کم است و ما در اینجا تنها به تعدادی از مهم ترین ویژگیها و مزایای آن بسنده کردیم.
Python (پایتون)
برنامه نویسی تنها محدود به حوزه ی طراحی وبسایت نمیشود و در حال حاضر و با ظهور گوشی های هوشمند و گسترش چشم گیر آن در میان کاربران طراحی اپلیکیشن به یکی از مشاغل پرطرفدار، محبوب و پردرآمد در سطح دنیا تبدیل شده است. اگر بخواهیم بهترین زبان برنامه نویسی برای دورکاری در زمینه ی طراحی اپلیکیشن را به شما کنیم سوئیفت یکی از آنهاست. زبان برنامه نویسی سوئیفت در طراحی اپلیکیشنهای مربوط به سیستم عامل های IOS, macOS, watchOS, tvOS به کار گرفته میشود. اپلیکیشنهای نوشته شده به وسیله ی سوئیفت در دستگاههای iPhone،iPad  قابل نصب و اجرا است. ازجمله ویژگی های مثبت این زبان برنامه نویسی به شرح زیر است:
در حال حاضر حوزه ی بازی سازی و انیمیشن یکی از حوزه های پرکاربرد در زمینه ی برنامه نویسی محسوب میشود و زبان مخصوص این حوزه سی شارپ است. درواقع میتوان سی شارپ را بهترین زبان برنامه نویسی برای دورکاری در حوزه ای همچون بازی سازی برشمرد. حال چرا زبان سی شارپ جزء بهترین زبان های برنامه نویسی فریلنسری محسوب میشود؟
زبان برنامه نویسی جاوا نیز دست کمی از دیگر زبان های معرفی شده ندارد و به تنهایی میتواند بهترین زبان برنامه نویسی برای دورکاری به شمار آید. جاوا یک زبان برنامه نویسی شئ گراست و کاربرد آن زیاد است و نسبت به زبان سی شارپ ساده تر است. اگر پیچیدگی های زبان C  و C++ را حذف کنیم، نتیجه زبان جاوا میشود. سادگی یک زبان برنامه نویسی یک مزیت بسیار مهم محسوب میشود و سبب علاقه ی بیشتر افراد به برنامه نویسی شده و با حضور یافتن در کلاس های آموزش برنامه نویسی در اصفهان به جرگه ی برنامه نویسان دنیا میپیوندند.
جاوا
از جمله ویژگیهای زبان برنامه نویسی جاوا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
درحال حاضر، زبانهای برنامه نویسی زیادی وجود دارد که بازار کار خوبی هم در سطح دنیا دارند اما در این مقاله ما 4 مورد از بهترین زبان های برنامه نویسی برای دورکاری و فریلنسری را به شما معرفی کرده و ویژگیها و مزایای مهم و اصلی هریک از زبانها را شرح دادیم که امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.
salb-techna

قطعا بسیاری از شما این را می‌دانید که برنامه نویسی یکی از پرآمدترین شغل‌های جهان است و سالانه بسیاری از مردم در سراسر جهان شروع به یادگیری زبان‌های برنامه نویسی و ساختن وب سایت، برنامه‌های کاربردی یا نرم‌افزار می‌کنند. برای اینکه بتوانید این شغل پول‌ساز را داشته باشید، لازم است که دوره‌های آموزشی آن را […]

دو‌ شرکت سیلزفورس و OpenAI طی همکاری با یکدیگر اعلام کردند به زودی چت بات ChatGPT در پلتفرم اسلک در دسترس قرار می‌گیرد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به زودی اسلک قابلیت های مربوط به ChatGPT را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. بدین ترتیب کاربران می توانند به ویژگی هایی […]

محققان می گویند محدودیت های قرار داده شده در چت بات ChatGPT توسط OpenAI برای جلوگیری از سو استفاده چندان کارایی نداشته و کلاهبرداران با دور زدن آن توانسته اند از این فناوری برای تولید کدهای بدافزار استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش های جدید نشان می دهد کلاهبرداران از […]

گوگل در رویداد Live from Paris ویژگی های جدیدی را برای ترجمه متنی خود معرفی کرد. به گفته گوگل این ویژگی ها می تواند قابلیت های ترجمه متنی را بهبود ببخشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت های جدید گوگل برای ترجمه شامل بهبود در جستجوی متنی، بازطراحی برنامه برای iOS و […]


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster