محققان نوعی ربات شاخک مانند بسیار کوچک توسعه دادند که با قابلیت تشخیص و درمان سرطان در داخل ریه‌ها حرکت می‌کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات جدید دانشمندان شامل شاخک‌های مغناطیسی با ۲.۴ میلیمتر قطر است که بسیار نرم بوده و توسط آهنرباهای موجود می‌تواند خود را همانند آناتومی بدن درآورد. […]
محققان نوعی ربات شاخک مانند بسیار کوچک توسعه دادند که با قابلیت تشخیص و درمان سرطان در داخل ریه‌ها حرکت می‌کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات جدید دانشمندان شامل شاخک‌های مغناطیسی با ۲.۴ میلیمتر قطر است که بسیار نرم بوده و توسط آهنرباهای موجود می‌تواند خود را همانند آناتومی بدن درآورد.
محققان برای استفاده از این ربات‌های کوچک آنها را از طریق لوله نازکی به نام برونکوسکوپ به درون ریه‌ها ارسال کردند. این ربات‌ها قادر هستند موقعیت و شکل خود را در زمان حرکت درون ریه گزارش داده و در صورت رسیدن به مقصد از طریق فیبر لیزری تعبیه شده کار درمان را آغاز کنند.
دانشگاه لیدز ساخت این ربات را در آزمایشگاه استورم انجام داده و توانستند آن را با موفقیت روی یک جسد آزمایش کنند. به گفته آنان شاخک‌های این رباتیک قادر است ۳۷ درصد بهتر و عمیق‌تر درون بافت بدن حرکت کرده و آسیب کمتری نیز ایجاد کند. پیتر والداستری، پروفسور و مدیر این آزمایشگاه در بیانیه‌ای در مورد این ربات گفته است: استفاده از این روش جدید انطباق آن با آناتومی بدن بوده و امکان کنترل آن از طریق نیروی مغناطیسی وجود دارد.
این تیم تحقیقاتی امیدوار است در آینده بتواند از طریق این روش سرطان ریه را به عنوان یکی از سرطان‌های دارای بیشترین مرگ و میر در جهان درمان کند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster