پس از دستور ابراهیم رئیسی مبنی‌بر تشکیل کارگروهی برای بررسی مشکلات اینترنت و گلایه‌های مردم از این موضوع، وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی کارگروهی را تشکیل داده‌اند و در حال بررسی این مسئله هستند. این کارگروه بنا بود در مدت یک ماه نتیجه‌ی بررسی‌هایش را گزارش دهد؛ اما هفته‌ی گذشته اعلام شد که این کارگروه برای ارائه‌ی نتایج بررسی‌های خود به زمان بیشتری نیاز دارد.
حالا امروز وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با شفقنا درباره‌ی فعالیت این کارگروه توضیحاتی ارائه کرده است: «در کمیته‌ای که اخیراً (سوم مرداد) در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شد، وزارت ارتباطات نیز فعالانه مشارکت کرد و در این جلسه اشکالات موجود در کار را بیان کردیم.» عیسی زارع‌پور در تشریح بعضی از این مشکلات گفت:
به‌گفته زارع‌پور، برخی از مسائل مربوط به لایه‌های مختلف شبکه است، مثل لایه‌ی Core و تجمیع که شرکت مخابرات ایران شبکه‌ی داخل استان‌ها را دارد و بعضاً در بعضی از استان‌ها مشکلات جدی داریم. او در‌ادامه افزود: «همه‌ی این مسائل جمع‌بندی شده‌اند و در حال ارائه‌ی راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای رفع آن‌ها هستیم.»
همچنین، او توضیح داد که وزارت ارتباطات قبلاً راهکارهایی را استخراج کرده بود؛ اما در جلسه‌ی اخیری که در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شده، سایر اعضای حاضر نیز نکاتی را به راهکارهای قبلی اضافه کرده‌اند تا درباره‌ی این نکات هم پیگیری‌هایی انجام شود.
زارع‌پور بر این موضوع تأکید کرد: «پیگیری خواهیم کرد تا روزبه‌روز بر کیفیت شبکه افزوده شود… پیگیری و حل مشکلات وظیفه‌ی ذاتی ماست و اگر مشکلی وجود نداشته باشد، وجود ما در وزارت ارتباطات اضافه است.»
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster