مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهد بین قرارگیری در انزوای اجتماعی و کوچک شدن مغز ارتباطی وجود دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیقات اخیر می گوید انزوای اجتماعی روی بخشی از مغز که می تواند در بروز بیماری زوال عقل نقش دارد.به گفته محققان مغز افراد دارای انزوای اجتماعی نسبت به […]
مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهد بین قرارگیری در انزوای اجتماعی و کوچک شدن مغز ارتباطی وجود دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیقات اخیر می گوید انزوای اجتماعی روی بخشی از مغز که می تواند در بروز بیماری زوال عقل نقش دارد.به گفته محققان مغز افراد دارای انزوای اجتماعی نسبت به افرادی که در محیط های با تعامل اجتماعی بیشتر هستند کوچکتر است.
محققان در دانشگاه کیوتو ژاپن مطالعه خود را روی ۸۸۹۶ نفر بررسی کردند. این افراد با میانگین سنی ۷۳ سال دارای روابط عمومی اندک بودند. همچنین مشخص شد این افراد نسبت به دیگر افراد دارای روابط اجتماعی بیشتر دارای مغز کوچکتر هستند.
محققان برای بررسی روابط اجتماعی آنها تنها یک سوال از این افراد پرسیدند. چقدر با افراد و خویشاوندانی که با آنها زندگی نمیکنید معاشرت دارید.این ارتباط علاوه بر ارتباط حضوی حتی مکالمات تلفنی را هم شامل میشود. پاسخ افراد به این سوال متفاوت بود.
در این بررسی مشخص شد حجم کلی مغز شامل بخش های مختلف پر افراد دارای روابط اجتماعی کمتر ، حدود ۶۷.۳ درصد و در افراد دارای روابط اجتماعی بالا ۶۷.۸ درصد بوده است. این کاهش حجم در قسمت های هیوکامپ و آمیگدال که به حافظه و زوال عقل مربوط میشود نیز مشاهده شد. البته عوامل دیگری مانند سن ، دخانیات و ورزش نیز تاثیر زیادی روی حجم مغز دارند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster