دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
قدمت این کشتی به قرن دوم یا اول قبل از میلاد برمی‌گردد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
لاشه یک کشتی غرق‌شده باری مربوط به روم باستان با قدمت 2000 سال به‌تازگی در سواحل ایتالیا کشف شده است و باستان‌شناسان از آن به‌عنوان یک کشف «استثنایی» یاد کرده‌اند.
طبق گزارشی که توسط اینسایدر منتشر شده است، داخل این کشتی که قدمت آن به قرن دوم یا اول قبل از میلاد برمی‌گردد، پر از صدها کوزه سفالی روم باستان بوده است که به آن «آمفورا» گفته می‌شود. طبق گزارش منابع ایتالیایی، این کشتی احتمالاً از اسپانیا آمده و محموله‌ای از زیتون، روغن زیتون، هلو و انجیر را حمل می‌کرده است.
در ویدیوی زیر می‌توانید این کشتی غرق‌شده و کوزه‌های کشف‌شده را می‌بینید:
کشتی رومی توسط بخش میراث فرهنگی اداره پلیس «کارابینیری» (یک واحد نظامی در ایتالیا) در نزدیکی شهر «چیویتاوکیا» در ناحیه لاتزیو کشف شده است. همچنین مقامات این کشتی را در بستری شنی به عمق حدود 160 متر پیدا کرده‌اند.
کارابینیری‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند:
«این کشف استثنایی نشان‌دهنده نمونه مهمی از کشتی‌های غرق‌شده رومی است که هنگام تلاش برای رسیدن به ساحل با خطرات دریا روبه‌رو شده و همچنین راه‌های تجارت دریایی باستانی را نشان می‌دهد.»
آن‌ها همچنین اشاره کردند که مقامات محلی هم‌اکنون درحال انجام تمام اقدامات لازم برای حفاظت از این محوطه باستانی هستند.
این کشتی احتمالاً بخشی از Cura Annonae بوده است (نهادی در روم باستان که مسئول واردات و توزیع غلات به ساکنان شهرهای رم بود). خط ساحلی دریای مدیترانه ایتالیا مملو از کشتی‌های غرق‌شده روم باستان است. سال گذشته نیز نمونه دیگری توسط باستان‌شناسان کشف شد که قدمت آن به 2200 سال قبل برمی‌گردد. نکته جالب اینکه در آن کشتی هم کوزه‌هایی برای حمل مواد غذایی به سواحل پالرمو وجود داشت.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster