دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مایکروسافت بهینه‌سازی‌هایی را در ویندوز 11 اعمال می‌کند تا این سیستم‌عامل پشتیبانی بهتری از نرخ نوسازی بالا در نمایشگرها داشته باشد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مایکروسافت در تلاش برای بهبود پشتیبانی از نمایشگرهای دارای نرخ نوسازی یا رفرش ریت بالا در سیستم‌عامل ویندوز 11 است. این روزها تعداد این دستگاه‌ها بسیار زیاد شده و این غول دنیای فناوری هم می‌خواهد تجربه کاربری این محصولات را ارتقا دهد.
به‌ گزارش Neowin، در جدیدترین بیلد پیش‌نمایش ویندوز 11 در کانال قناری، دو تغییر بزرگ گرافیکی وجود دارد: بهینه‌سازی استفاده از چند نمایشگر و بهینه‌سازی مصرف انرژی. ابتدا به سراغ تغییر دوم می‌رویم. این بهینه‌سازی به دستگاهی که نمایشگر آن نرخ نوسازی بالا داشته باشد، اجازه می‌دهد که در حالت صرفه‌جویی در مصرف باتری، انرژی کمتری استفاده کند.
براساس یادداشت‌های انتشار بیلد 25915، دستگاه‌های مجهز به فناوری نرخ نوسازی متغیر یا پویا حالا درصورتی‌که Battery Saver را فعال کرده باشند، از نرخ نوسازی پایین‌تر استفاده خواهند کرد. ولی به‌خاطر داشته باشید که این ویژگی تنها برای دستگاه‌های مجهز به فناوری نرخ نوسازی پویا در نظر گرفته شده است و همه نمایشگرهایی که نرخ نوسازی بالاتر دارند، از آن بهره‌مند نخواهند شد. نرخ نوسازی پویا براساس محتوایی که روی صفحه نشان داده می‌شود، تعیین می‌کند که نمایشگر در هر ثانیه باید چند بار اطلاعات خود را به‌روزرسانی کند.
تغییر اول نیز برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که از دو یا چند نمایشگر با نرخ نوسازی بالا استفاده می‌کنند. برای مثال، می‌توانید یک نمایشگر با نرخ نوسازی بسیار بالا برای بازی‌های رقابتی و یک نمایشگر با نرخ نوسازی پایین‌تر برای کارهای عادی داشته باشید. این به‌روزرسانی به ویندوز 11 اجازه می‌دهد که نرخ نوسازی را مبتنی بر محتواهای هر نمایشگر تنظیم کند.
برای بررسی سایر تغییرات پیش‌نمایش جدید ویندوز 11 در بیلد 25915 می‌توانید این صفحه را ببینید. مایکروسافت پیش‌تر در به‌روزرسانی پچ ژوئیه 2023 نیز قابلیتی را در اختیار لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های 2 در 1 قرار داده بود که اجازه می‌داد روشنایی صفحه به‌طور خودکار با توجه به محتوا تغییر کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster