پژوهشگران در حین بررسی بخش‌هایی از هیمالیا ۱ کپسول از آب اقیانوسی ۶۰۰ میلیون ساله را در ذخایر معدنی هیمالیا کشف کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیمی از دانشمندان هندی و ژاپنی در حین مطالعه منطقه کما اون در هیمالیا متوجه ذخایر معدنی منیزیت در منطقه حاوی قطرات آبی شدند که […]
پژوهشگران در حین بررسی بخش‌هایی از هیمالیا ۱ کپسول از آب اقیانوسی ۶۰۰ میلیون ساله را در ذخایر معدنی هیمالیا کشف کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیمی از دانشمندان هندی و ژاپنی در حین مطالعه منطقه کما اون در هیمالیا متوجه ذخایر معدنی منیزیت در منطقه حاوی قطرات آبی شدند که قدمت آن به حدود ۶۰۰ میلیون سال پیش برمی‌گردد. در واقع این ذخایر معدنی به دوران پیش زیستی نو تعلق داشته و از آن زمان تاکنون ته نشین شده است. به اواخر ابر دوران پیش زیستی گفته می‌شود که از یک میلیارد سال تا ۵۴۱ میلیون سال پیش را شامل شده است. به گفته پژوهشگران حفظ منیزیت در این منطقه تنها در صورت حذف کلسیم به عنوان ناخالصی در اثر یخ زدگی امکان‌پذیر است.
یخبندان زمینگوی برفی یکی از رویدادهای مهم در زمین بوده است که در آن سطح سیاره پوشیده از صفحات ضخیم یخ شد. پس از آن نیز رویدادی به نام رویداد بزرگ اکسیژن رسانی اتفاق افتاد که به واسطه آن میزان اکسیژن در جو زمین چندین برابر شده و همین موضوع شکل تازه‌ای از حیات پیچیده را ایجاد کرد.
طبق گفته پژوهشگران این مواد معدنی رسوب شده از آب دریا می‌تواند درک بهتری از اقیانوس‌های دیرینه را ایجاد کند. پیش از این سیالات ماگمایی اکثراً در کانی‌های سنگساز دیده شده بود. به همین دلیل وجود اقیانوس دیرینه کمتر اتفاق افتاده است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster