دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
طی چندماه اخیر شاهد روند افت قیمت‌ها در بازار خودرو بودیم. این مسئله تأثیر قابل‌توجهی روی بازار خودروهای مونتاژی چینی گذاشته است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
طی چندماه اخیر شاهد روند افت قیمت‌ها در بازار خودرو بودیم. این مسئله تأثیر قابل‌توجهی بر بازار خودروهای مونتاژی چینی گذاشت، تا حدی که برخی از آن‌ها هم‌اکنون ارزان‌تر از نرخ کارخانه در بازار خریدوفروش می‌شوند. قیمت خودروهای داخلی نیز از این مسئله تأثیر گرفت. بااین‌حال رسانه‌ها توجه چندانی به قیمت خودروهای خارجی نداشتند. اکنون که پنج سال از توقف واردات خودرو به کشور می‌گذرد، خرید یک خودروی خارجی چه هزینه‌ای برای مشتریان خواهد داشت؟
آخرین خودروی کره‌ای واردشده به بازار ایران پیش از محدودیت‌ها، هیوندای آزرا بود که در نسخه‌های 2018 و 2019 وارد بازار شد. درحال‌حاضر خرید این خودرو به حدود 4.5 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. قیمت این خودرو در اواخر فروردین‌ماه 1402، به حدود 7 میلیارد تومان افزایش یافته بود.
نسخه‌های صفر کیلومتر این خودرو نیز که در تعداد محدود موجود هستند، با قیمت 6.5 میلیارد تومان آگهی شده‌اند. بااین‌حال، به‌نظر نمی‌رسد که مشتریان برای یک کارکرد اندک، اختلاف قیمت 2 میلیارد تومانی را پرداخت کنند.
نکته جالب درخصوص آگهی‌های مربوط به هیوندای آزرا، فروش اقساطی و چکی آن است. این شرایط به‌دلیل حضور کمرنگ مشتریان پدید آمده. درنتیجه فروشندگان ناچار هستند برای جلب‌توجه مشتریان، نظر آن‌ها را با ارائه شرایط فروش متنوع جلب کنند.
نسل چهارم کیا اپتیما را که خودرویی محبوب در ایران است، هم‌اکنون با قیمتی حدود 2.5 میلیارد تومان می‌توان خریداری کرد. نکته جالب درخصوص آگهی‌های کیا اپتیما،‌ فراوانی مدل‌های 2016 این خودرو با کارکرد صفر در نمایشگاه‌ها است. مشخص نیست این خودروها چند سال در انبار خوابیده بودند و اکنون در چه شرایطی قرار دارند. قیمت کیا اپتیما صفر کیلومتر مدل 2016، در حدود 3 میلیارد و 600 میلیون تومان است.
در حوزه قیمت خودروهای خارجی، تعداد اتومبیل‌های ژاپنی در مقایسه با نمونه‌های کره‌ای مدل‌بالا کمتر بوده، ازاین‌رو همواره قیمت خودروهای ژاپنی نسبت به نسخه‌های مشابه کره‌ای بیشتر است. برای مثال، خرید یک نسخه تمیز و کم‌کارکرد از تویوتا کمری مدل 2016، به سه میلیارد و 300 میلیون تومان بودجه نیاز دارد. با یک میلیارد کمتر از این رقم، می‌توانید رقیب کره‌ای آن، یعنی کیا اپتیما را خریداری کنید. همانند بخش خودروهای کره‌ای، بسیاری از خودروهای ژاپنی با شرایط اقساطی و چکی توسط نمایشگاه‌ها به فروش می‌رسند تا مشتریان به خرید آن‌ها تمایل داشته باشند.
در سوی مقابل، محصولات برند میتسوبیشی قیمت مناسبی دارند. برای مثال، خرید یک دستگاه میتسوبیشی لنسر 2017 با یک میلیارد و 600 میلیون تومان امکان‌پذیر است. همچنین اکثر آگهی‌های مربوط به این خودرو، لنسر را با شرایط فروش اقساطی عرضه می‌کنند. اگر یک میلیارد تومان بودجه بیشتری در اختیار داشته باشید، می‌توانید میتسوبیشی ASX مدل 2018 را خریداری کنید.
میتسوبیشی اوتلندر جزو آخرین شاسی‌بلندهای متوسط واردشده به کشورمان است. درحال‌حاضر خرید نسخه 2018 این خودرو با کارکرد اندک و شرایط فنی سالم، به سه میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه نیاز دارد. فونیکس تیگو 8 پرومکس رقیب چینی این خودرو با قیمتی در حدود دو میلیارد و 800 میلیون تومان به فروش می‌رسد که حاکی از 13 درصد اختلاف قیمت است. بنابراین خریداران میتسوبیشی اوتلندر می‌توانند این موضوع را به‌عنوان اهرمی برای کاهش قیمت هنگام معامله مطرح کنند.
خودروهای آلمانی از گذشته تا به امروز عنوان محصول لوکس را در اختیار داشته‌اند. بنابراین بدیهی است که قیمت آن‌ها نیز از خودروهای سایر کشورها بیشتر باشد. آخرین محصول واردشده از برند بنز به ایران، مرسدس بنز E200‌ است که در نسخه‌های 2017 و 2018 وارد کشور شد. قیمت این خودرو در فروردین‌ماه 1402 به حدود 17 میلیارد تومان رسیده بود، بااین‌حال اکنون مشتریان با بودجه‌ای در حدود 10 میلیارد تومان قادر به خرید بنز E200 هستند. به عبارت دیگر، این خودرو طی سه ماه اخیر، 40 درصد قیمت خود را از دست داده است.
علاوه بر انواع مختلف آگهی‌های بنز E200، تعداد بسیار زیادی از محصولات بنز با پلاک گذرموقت و قیمت‌های پایین آگهی شده‌‌اند. برای مثال، یک دستگاه مرسدس بنز C300‌ مدل 2016 با پلاک گذرموقت، به قیمت یک میلیارد و 900 میلیون تومان فروخته می‌شود.
خودروهای بی‌ام‌و به‌دلیل فعالیت گسترده‌تر پرشیا خودرو، متنوع‌تر هستند و به همین دلیل قیمت آن‌ها نیز کمتر است. برای مثال، با مبلغی در حدود 9 میلیارد تومان، قادر به خرید بی‌ام‌و سری 7 با مدل 2017 هستید. بی‌ام‌و X4‌ محبوب نیز حدود 7.5 میلیارد تومان قیمت دارد. نسخه‌های محدودی از بی‌ام‌و 220 مدل 2016 نیز با قیمت 4.7 میلیارد تومان آگهی شده‌اند. لازم به ذکر است که تمامی قیمت‌های موجود در این مطلب مربوط به آگهی‌های خودرو هستند. خریدوفروش خودرو در واقعیت با نرخی پایین‌تر از آگهی‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین با توجه به نوع خودرو، کارکرد و وضعیت آن، حدود 6 الی 15 درصد از قیمت آگهی در زمان معامله کاسته خواهد شد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster