محققان دانشگاه کمبریج نوعی دیوار با فناوری پرینت سه بعدی توسعه دادند که می تواند با کمک حسگرهای موجود اطلاعاتی را به ما گزارش دهد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان از فناوری پرینت سه بعدی برای ساخت دیوار بتنی استفاده کردند. این دیوار با وجود ایمنی و زیبایی هوشمند نیز خواهد […]
محققان دانشگاه کمبریج نوعی دیوار با فناوری پرینت سه بعدی توسعه دادند که می تواند با کمک حسگرهای موجود اطلاعاتی را به ما گزارش دهد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان از فناوری پرینت سه بعدی برای ساخت دیوار بتنی استفاده کردند. این دیوار با وجود ایمنی و زیبایی هوشمند نیز خواهد بود. زیرا حسگرهای به کار رفته در آن امکان ارسال اطلاعات لازم را خواهند داشت.
تیم تحقیقاتی کمبریج یک دیوار حائل به نام هدوال ساخته که به دلیل وجود حسگرهای تعبیه شده می تواند داده هایی مانند دما، کشش و فشار را اندازه گیری کند. بدین ترتیب محققان می توانند نقص های موجود را پیش از ایجاد شناسایی و برطرف کنند.
پروفسور عبیر الطبا، از دپارتمان مهندسی در بیانیه خود در مورد این دیوار گفته است دیجیتالی کردن بین دیوار به معنی ارتباط ما با آن است. می توان از حواس خود برای درک ساختارهای پرینت سه بعدی استفاده کرده و استفاده از آنها را در صنعت افزایش دهیم.
در حال حاضر دیوارهای پیش ساخته دارای محدودیت هایی در ساخت هستند. اما این تیم تحقیقاتی معتقد است روش های قدیمی نیتز به قالب بندی و تقویت فولاد برای ساخت این نوع دیوارها دارد. در حالیکه استفاده از پرینت سه بعدی می تواند دیوارهایی بدون نیاز به ارماتور فولادی و بدون قالب طراحی کرده و بسازد. استحکام این نوع از دیوارها به جای فولاد روی شکل هندسی آنها است. همچنین استفاده از پرینت سه بعدی علاوه بر کاهش هزینه ها، باعث کاهش مواد مصرفی شده و میزان کربن منتشر شده را نیز کاهش می دهد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster