هر کتاب در مجموعه Oxford Word Skills شامل تمرین‌ها، جدول‌های آموزشی، فعالیت‌های چالش‌برانگیز و… است. آزمون‌ها و سوالات موجود در کتاب‌های این مجموعه نیز نقش مهمی در مسیر یادگیری زبان‌آموزان ایفا می‌کنند؛ با استفاده از این تمارین و آزمون‌ها، می‌توان پیشرفت خود را ارزیابی کرده و نقاط ضعف و قوت را بهتر شناخت.
قبل از خرید کتاب Oxford Word Skills لازم است بدانید این مجموعه شامل 3 کتاب با سطوح مبتدی، متوسط و فوق متوسط است.
کتاب‌های Oxford Word Skills در سه سطح ارائه می‌شوند که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:
خرید کتاب Oxford Word Skills Elementary که نخستین جلد این مجموعه و مختص افراد مبتدی است برای زبان‌آموزانی مناسب است که تازه‌کار هستند.
در این سطح، زبان‌آموزان با مفاهیم ابتدایی انگلیسی، اصطلاحات روزمره و کلمات ساده اما پرکاربرد آشنا می‌شوند.
خرید کتاب Oxford Word Skills Intermediate که دومین جلد از مجموعه است برای سطح متوسط مناسب است و برای زبان‌آموزانی که از دوره‌ی مبتدی گذشته‌اند و می‌خواهند فرهنگ لغات خود را به سطح بالاتری ارتقا دهند بسیار مناسب است.
خرید کتاب Oxford Word Skills Advanced مناسب زبان‌آموزانی است که می‌خواهند واژگان خود را به سطح عالی رسانده و به طور حرفه‌ای در موقعیت‌های گوناگون از زبان انگلیسی استفاده کنند.
این کتاب با تدریس عبارات تخصصی و سخت، به زبان‌آموزان این امکان را می‌دهد دایره لغات خود را برای صحبت در موقعیت‌های واقعی و تخصصی تقویت کنند.
این سوال که «آیا هنوز هم می‌توان از کتاب آکسفورد ورد اسکیلز قدیمی برای یادگیری زبان استفاده کرد؟»، ما را بر آن داشت تا تفاوت‌های ویرایش جدید و قدیمی کتاب آکسفورد ورد اسکیل را برای شما برشماریم.
تغییرات کتاب Oxford Word Skills در ویرایش دوم شامل موارد زیر می‌شود:
معمولا کتاب‌های آکسفورد ورد اسکیلز به عنوان یک منبع کارآمد برای یادگیری لغات، بسیار توصیه می‌شوند. برخی از ویژگی‌های مهم این مجموعه که نقش بسزایی در محبوبیت آنها دارد عبارتند از:
1. طراحی مناسب: کتاب‌های آکسفورد ورد اسکیلز به ‌گونه‌ای طراحی شده اند که زبان‌آموزان بتوانند با حداکثر سرعت، دایره واژگانی خود را گسترش دهند. تمرین‌های فراوانی نیز برای استفاده از کلمات در طول دروس فراهم شده است.
2. ایجاد اعتماد‌ به نفس: از مولفه‌های مهم این مجموعه، ایجاد اعتماد‌ به نفس لازم برای استفاده از کلمات، در مواقع مختلف است.
3. گستردگی واژگان: ویرایش جدید کتاب‌های Oxford Word Skills در سطوح مختلف به طور میانگین شامل 100 درس است که گستره‌ی عظیمی از واژگان ضروری را در زمینه‌های مختلف به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد.
4. مطالب تعاملی: کتاب‌های آکسفورد ورد اسکیلز از مطالب تعاملی استفاده می‌کنند که باعث جذابیت محتوا و فعالیت بیشتر زبان‌آموزان در کلاس‌های درس می‌گردد.
Text: هر فصل از کتاب با یک متن آغاز می‌شود که واژگان جدید، به صورت برجسته، در آن قرار داده شده‌اند.
Glossary: در این بخش، معانی واژگان جدید در متن ارائه می‌شود؛ به عبارت دیگر، یک دیکشنری مختصر در میانه‌ی هر درس است.
Exercises: تمریناتی که زبان‌آموزان باید انجام دهند، در این بخش آورده شده است.
Spotlight: به جدولی که در آن، نکات تکمیلی و استراتژی‌های زبان شناسی آورده شده است گفته می‌شود.
Review: سوالات مروری در انتهای هر فصل، در این قسمت قرار دارند. البته این قسمت در ویرایش جدید حذف شده است.
Vocabulary Building: در پایان کتاب، بخش Vocabulary Building نقش دستوری لغات را به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد.
با مطالعه کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز، می‌توان حول موضوعات گوناگونی صحبت و اظهار نظر کرد. مثلا:
در کتاب Oxford Word Skills Elementary، دانش‌آموزان یاد می‌گیرند درباره مضامینی نظیر تعطیلات، جهان پیرامون خودشان، برخی از انواع غذا و نوشیدنی‌ها، مکانها، کار، فناوری و… صحبت کنند.
یا در کتاب Oxford Word Skills Intermediate، زندگی روزمره، حمل و نقل، سفر، رسانه و سرگرمی، ساختار جهان و.. از مطالبی هستند که یاد خواهند گرفت.
و سرانجام در کتاب Oxford Word Skills Upper-intremediate-Advanced، می‌آموزند چگونه درباره مسائل پیچیده‌تری مثل بدن انسان، موسسات، اخبار و جریانات و… حرف بزنند.
کتابهای این مجموعه، به دو صورت خودآموز و حضور در کلاس‌های زبان، قابل استفاده هستند. هر یک از این شیوه‌ها را در زیر به طور مختصر توضیح داده‌ایم:
خودآموز: در این روش، فرد به صورت مستقل و بدون نیاز به حضور در کلاس‌های زبان، کتاب Oxford Word Skills را مطالعه می‌کند. این روش مناسب افرادی است که تمایلی به شرکت در کلاس زبان ندارند و می‌توانند بدون نیاز به معلم، در مهارت‌های زبانی خود پیشرفت کنند.
نحوه مطالعه به شکل خودآموز تقریبا شامل مراحل زیر است:
• شناخت ساختار کتاب
• خواندن دروس و به یادسپاری لغات
• خودارزیابی و حل تمرینات و آزمون‎ها
• مرور و تکرار

خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster