ناسا با همکاری نیروی ارتش ایالات متحده یک فضاپیمای اتمی بسازد و در اوایل سال ۲۰۲۶ آن را به مدار ارسال کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این پروژه با نام دارکو با هدف آزمایش یک پیشرانه هسته ای است که به عنوان یک فناوری انقلابی می تواند برای رسیدن انسان به […]
ناسا با همکاری نیروی ارتش ایالات متحده یک فضاپیمای اتمی بسازد و در اوایل سال ۲۰۲۶ آن را به مدار ارسال کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این پروژه با نام دارکو با هدف آزمایش یک پیشرانه هسته ای است که به عنوان یک فناوری انقلابی می تواند برای رسیدن انسان به مریخ موثر باشد.
در این پروژه قرار است فضاپیمای دارکو توسط لاکهید مارتین طراحی و ساخته شود. پیش از این دارپا( آژانس پروژه‌ های تحقیقاتی پیشرفته و دفاعی آمریکا ) از این طرح در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرده بود. ناسا همکاری خود را در این پروژه از سال ۲۰۲۳ آغاز کرده است.
ناسا از مدت تا پیش علاقه خود را به ساخت پیشرانه حرارتی هسته ای نشان داده بود. از طرفی این آژانس قصد دارد فضانوردان را تا اوایل دهه ۲۰۴۰ به مریخ ارسال کند. این پیشرانه جدید می تواند یک پیشرفت کلیدی در سفر به مریخ از نظر کاهش زمان سفر محسوب شود. در این موشک های هسته ای رآکتورهای شکافت کوچک حمل میشود و می توانند از طریق شکافت اتم گرمای بسیار زیادی تولید کنند. قرار است موتور این وسیله نقلیه تنها در زمان رسیدن به مدار فعال شود. احتمالا دارکو برای چند ماه در مدار فعالیت خواهد کرد.این عملیات نیاز به استفاده از موتور پیشرانه هسته ای دارد و بوسیله آن میتوان مدتها در فضا فعالیت کرد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster