چین بزرگترین توربین بادی جهان را در نزدیکی ساحل شرقی این کشور رونمایی کرد. این توربین با ارتفاع ۱۵۲ متر به عنوان بزرگترین توربین بادی جهان قادر به تامین انرژی ۳۶ هزار خانه در طول یک سال خواهد بود. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چین با هدف استفاده از انرژی تجدید پذیر […]
چین بزرگترین توربین بادی جهان را در نزدیکی ساحل شرقی این کشور رونمایی کرد. این توربین با ارتفاع ۱۵۲ متر به عنوان بزرگترین توربین بادی جهان قادر به تامین انرژی ۳۶ هزار خانه در طول یک سال خواهد بود.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چین با هدف استفاده از انرژی تجدید پذیر از بزرگترین توربین بادی جهان رونمایی کرد. در این همکاری سه شرکت از جمله CSSC Haizhuang حضور داشتند. مکان نصب این توربین در فاصله ۳۳ کیلومتری از ساحل فوجیان در منطقه جنوب شرقی چین است.
این سازه دارای تیغه هایی به طول ۲۵۲ متر است و قرار است در یک فضای ۵۰ هزار متر مربعی حرکت کنند. برای مقایسه می توان گفت این فضا برابر با ۷ زمین فوتبال است. طبق اعلام سازندگان، این توربین در هر بار چرخش قادر به تولید ۳۴.۲ کیلووات ساعت انرژی است.
در منطقه ای که این سازه نصب شده بادهای سطح ۷ می وزد. بنابراین در این منطقه در اکثر اوقات سرعت باد به ۵۱ کیلومتر بر ساعت می رسد. میزان انرژی تولیدی توسط این توربین در سال ۶۶ گیگاوات ساعت برق است که بدون هیچ گونه آلودگی کربنی تولید میشود. با استفاده از ابن توربین از سوخت ۲۰ هزار تن زغال سنگ و تولید ۵۴ هزار تن کربن پیشگیری خواهد شد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster