دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
قابلیت‌های تشخیص تصادف و ارتباط ماهواره‌ای نجات‌بخش ظاهر شدند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مردی که جمعه شب با اتومبیل خود از لبه یک صخره سقوط کرده و حدود 120 متر درون یک دره پایین رفته بود، توسط قابلیت‌های اضطراری آیفون 14 ازجمله ارتباط ماهواره‌ای نجات پیدا کرد. این سیستم‌ها به‌موقع با نیروهای امداد تماس گرفتند تا این کاربر جان خود را از دست ندهد.
به گزارش CBSNews، واحد کلانتری ایستگاه دره کرسنتا در لس‌آنجلس می‌گوید در حوالی ساعت 10:30 جمعه شب به وقت محلی با تماسی از سوی یک آیفون مواجه شد که از تصادفی در جاده مانت ویلسون خبر می‌داد.
پلیس می‌گوید آیفون 14 این شخص از طریق قابلیت تشخیص تصادف و ارتباط ماهواره‌ای به مرکز ارتباط پیامک فرستاده و موقعیت مالک خود را به اشتراک گذاشته بود. اپراتور مرکز ارتباط نیز پس از دریافت این پیامک به‌سرعت با نزدیک‌ترین کلانتری که ایستگاه دره کرسنتا بود، تماس گرفت.
پلیس می‌گوید زمانی که به محل سانحه رسید، صدای مرد را می‌شنید و درنهایت متوجه شد که خودروی او 120 متر درون دره سقوط کرده است. «مایک لیوم»، یکی از اعضای تیم نجات و جستجوی مانت‌رز می‌گوید زمانی که این مرد را پیدا کردند، او از ناحیه سر دچار خونریزی شده بود.
لیوم می‌گوید: «معتقدم که اگر به‌موقع موقعیت او را پیدا نمی‌کردیم، این مرد از خونریزی جان خود را از دست می‌داد. مدام به او می‌گویم که چقدر خوش‌شانس بوده است.» با توجه به اینکه در آن منطقه سیگنال شبکه‌های سلولی وجود ندارد، نجات او تنها از طریق ارتباط ماهواره‌ای ممکن بوده است.
معاون کلانتری دره کرسنتا می‌گوید اگر این موبایل به‌طور خودکار موقعیت این کاربر را برای آن‌ها نمی‌فرستاد، احتمالاً روزها طول می‌کشید تا آن‌ها متوجه تصادف شوند و احتمالاً مدت بسیار بیشتری لازم بود تا شاید بتوانند محل سقوط خود را کشف کنند.
پیش‌تر نیز گزارش‌هایی پیرامون نجات جان کاربران آیفون 14 با استفاده از قابلیت‌های کاربردی این گوشی منتشر شده بود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster