محققان در پروژه ای جدید نوعی حلال شیمیایی ساخته اند که قادر است با جذب قسمت اعظم دود دودکش های کارخانه ها نقش بزرگی در حل مشکلات آب و هوایی داشته باشد. با گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حلال جدید با هدف واکنش با دی اکسید کربن موجود در گاز دودکش ها ساخته […]
محققان در پروژه ای جدید نوعی حلال شیمیایی ساخته اند که قادر است با جذب قسمت اعظم دود دودکش های کارخانه ها نقش بزرگی در حل مشکلات آب و هوایی داشته باشد.
با گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حلال جدید با هدف واکنش با دی اکسید کربن موجود در گاز دودکش ها ساخته شده است. طبق گزارش بلومبرگ این پروژه ۲۵ میلیون دلاری در نیروگاهی در ایالت کالیفرنیا انجام گرفت. در این پروژه با کمک فناوری جدید امکان جذب ۹۵ درصد از کربن نیروگاه مورد آزمایش قرارگرفت. این آزمایش نقش حیاتی در پاکسازی آب و هوا خواهد داشت.
البته این فناوری با انتقاد دوستداران محیط زیست و محیط بانان همراه شده است. زیرا آنان معتقدند با این فناوری در واقع مجوز استفاده از سوخت های فسیلی به جای انرژی پاک و تجدید پذیر صادر شده است. این ایالت قصد دارد با وجود برنامه ریزی های انجام گرفته برای حذف مرین تا سال ۲۰۴۵ نیروگاه های سوخت فسیلی را همچنان پایدار نگاه دارد.
این پروژه که مراحل آزمایشی را پشت سر می گذارد راهکاری برای جذب کربن ارائه می کند. همچنین نقش کار طبیعی و انتقال انرژی را نیز نشان می دهد. در حال حاضر پروژه های جذب کربن در جهان از محبوب ترین پروژه ها محسوب میشود. محققان این پروژه نیز معتقدند ماده ساخته شده ارزانتر از ابزارهای دیگر است و با به دام انداختن گاز دودکش کارخانه ها مانع از انتشار آن در محیط خواهد شد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster