پیش‌ از این مقاله‌ای درمورد اولین ماوس مایکروسافت منتشر کردیم و اکنون قصد داریم نگاهی به اولین گوشی ساخت این شرکت داشته باشیم.
مایکروسافت قبل‌ از حضور در بازار گوشی‌های هوشمند، ابتدا تصمیم گرفت تلفن بی‌سیم برای کاربران خانگی و همچنین اداری عرضه کند. این شرکت قصد داشت امکان استفاده از برخی ویژگی‌های اضافه را با اتصال تلفن بی‌سیم خود به رایانه‌های ویندوزی به کاربران ارائه دهد.
غول فناوری اهل ردموند اولین‌ گوشی خود موسوم به Microsoft Cordless Phone System را در تاریخ ۶ اکتبر ۱۹۹۸ معرفی کرد. در ادامه بخشی از توضیحات مایکروسافت را درمورد این محصول مرور می‌کنیم:
جعبه‌ی Microsoft Cordless Phone System شامل پایه‌ی شارژ بود و کاربران می‌توانستند آن را به کامپیوتر شخصی متصل کنند که این ویژگی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های گوشی مذکور بود. در واقع کاربران با اتصال گوشی به کامپیوتر می‌توانستند از برنامه‌ی Call Manager ویندوز استفاده کنند.
ویژگی پیشرفته‌ی شناسه‌ی تماس‌گیرنده، به کاربران Microsoft Cordless Phone System اجازه می‌داد پیام‌های شخصی برای تماس‌گیرندگان مختلف ایجاد و شماره‌های ناخواسته را مسدود کنند. علاوه‌براین قابلیت Caller ID Announce امکان شنیدن صدای تماس‌گیرنده را قبل از پاسخ دادن به تماس فراهم می‌کرد.
به‌نوشته‌ی Neowin، اولین گوشی مایکروسافت حتی از دستورات صوتی ساده پشتیبانی می‌کرد. به‌عنوان مثال با گفتن عبارت Call Dad، این محصول با مخاطبی که با نام Dad ذخیره شده بود، تماس می‌گرفت.
علاوه‌بر این دارندگان اولین گوشی مایکروسافت می‌توانستند از دستورات صوتی دیگر مثل return the call یا delete message استفاده کنند.
البته برای اتصال Microsoft Cordless Phone System به کامپیوتر و استفاده از همه‌ی قابلیت‌های این گوشی بی‌سیم، سیستم کاربران باید مشخصات زیر را برآورده می‌کرد:
مایکروسافت اولین گوشی خود را سال ۱۹۹۸ با قیمت ۲۰۰ دلار عرضه کرد که در آن زمان برای تلفن بی‌سیم کمی زیاد به‌نظر می‌رسید. قیمت بالا درواقع باعث شد این محصول با استقبال زیادی مواجه نشود.
از طرف دیگر برای استفاده از همه‌ی ویژگی‌های اولین گوشی مایکروسافت، به رایانه‌ی شخصی همیشه فعال و برنامه‌ی Call Manager نیاز بود. ویژگی‌های این دستگاه مثل Caller ID، فرمان صوتی و سیستم پیام‌رسانی صوتی نیز بدون کامپیوتر قابل استفاده نبود.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster