دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اینستاگرام روش‌های متعددی را برای بازیابی اکانت در اختیار کاربران قرار داده است که دسترسی مجدد یا ریست‌کردن رمز عبور را فراهم می‌سازند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اینستاگرام یکی از پرنفوذترین شبکه‌های اجتماعی در کشور ماست که کاربران نه‌تنها از آن به‌عنوان ابزاری برای سرگرمی استفاده می‌کنند، بلکه بسیاری از کسب‌وکارهای مجازی نیز در این پلتفرم حضور دارند. اگر حساب کاربری شخصی یا کاری شما دچار مشکل شده است و به هر دلیلی نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف، اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام نمایید. در مقاله پیش رو به آموزش بازگردانی پیج اینستاگرام به شیو‌ه‌های گوناگون در شرایط متفاوت پرداخته شده است.
علت‌های متعددی برای از دسترس خارج‌شدن صفحات شبکه‌های اجتماعی ازجمله Instagram وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فراموشی رمز عبور، حذف‌شدن اکانت، غیرفعال‌شدن صفحه و هک‌شدن اشاره نمود. در برخی موارد می‌توان با استفاده از ایمیل یا شماره همراه اقدام به بازیابی حساب کاربری نمود؛ درحالی‌که در بعضی دیگر از موارد نیاز به تماس با تیم پشتیبانی وجود خواهد داشت.
توجه داشته باشید که بازیابی اکانت اینستاگرام باید از طریق مسیرهای رسمی اعلام‌شده از سوی این شبکه اجتماعی صورت بگیرد؛ درنتیجه به‌هیچ‌عنوان به ربات‌ها یا افرادی که ادعای برگرداندن پیج اینستاگرام را می‌کنند، اعتماد نکنید. همچنین تحت هیچ شرایطی کدها و لینک‌های ارسال‌شده از سوی Instagram یا فیسبوک در ایمیل یا پیامک را در اختیار دیگر افراد قرار ندهید.
یکی از رایج‌ترین علت‌ها برای عدم دسترسی به حساب کاربری Instagram، فراموش کردن رمز عبور است. بهترین روش برگرداندن اکانت اینستاگرام در چنین شرایطی، ریست‌کردن رمز عبور از طریق ایمیل یا پیامک است. البته درصورتی‌که قبلاً اقدام به اتصال اکانت خود به فیسبوک کرده باشید، می‌توانید از اطلاعات مرتبط با فیسبوک هم برای ورود به صفحه استفاده کنید. مراحل انجام این کار در پایین ذکر شده است.
اگر از ایمیل برای ساخت حساب کاربری Instagram استفاده کرده باشید و هنوز به آن آدرس ایمیل دسترسی دارید، می‌توانید از روش زیر به‌منظور ریست‌کردن رمز عبور خود استفاده کنید.
درصورتی‌که ایمیل یا نام کاربری خود را به‌درستی وارد کرده باشید، بعد از لحظاتی یک ایمیل از سوی Instagram با عنوان Reset your password دریافت خواهید کرد که در آن یک لینک با نام Reset password قرار گرفته است. با کلیک روی این لینک، می‌توانید یک رمز عبور جدید برای حساب کاربری خود تعریف کرده و سپس از آن به‌منظور برگرداندن پیج اینستاگرام استفاده کنید.
اگر هنگام ساخت حساب کاربری در Instagram از شماره همراه به‌جای ایمیل استفاده کرده‌اید، یا امکان دسترسی به ایمیل خود را ندارید، می‌توانید از پیامک به‌منظور ریست‌کردن رمز عبور کمک بگیرید. توجه داشته باشید که در این روش، باید از قبل به ثبت شماره همراه درون اکانت اقدام کرده باشید. مراحل چنین کاری در پایین شرح داده شده است.
پس از طی‌کردن مراحل بالا، وارد حساب کاربری Instagram خود خواهید شد؛ اما پیش از آن، باید در صفحه Create a new password اقدام به واردکردن رمز عبور جدید حساب کاربری خود در کادر New password کنید و کلید Continue را بزنید.
در این شیوه، به‌جای واردکردن نام کاربری و رمز عبور Instagram، از اطلاعات ورود اکانت فیسبوک خود استفاده می‌کنید. توجه داشته باشید که در گذشته باید اقدام به متصل‌کردن اکانت این دو شبکه اجتماعی به‌هم کرده باشید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید از شیوه توضیح داده‌شده در پایین برای برگرداندن پیج اینستاگرام کمک بگیرید.
درصورتی‌که اطلاعات واردشده صحیح باشد، وارد حساب کاربری فیسبوک خواهید شد و در ادامه می‌توانید اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام و ریست‌کردن رمز عبور آن نمایید. همان‌طور که در ابتدا گفته شد، این روش تنها وقتی کاربرد خواهد داشت که اکانت هر دو شبکه اجتماعی در گذشته به‌هم متصل شده باشد؛ در غیر این صورت، پس از ورود به فیسبوک، نمی‌توانید به صفحه Instagram خود دسترسی داشته باشید.
تازه‌ترین شیوه در میان روش‌های در دسترس برای ریست‌کردن رمز عبور حساب کاربری Instagram، دریافت کد تأیید از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ است. این روش هنگامی کاربرد دارد که به هر دلیلی قادر به دریافت پیامک از طریق شماره همراه خود نباشید اما به حساب کاربری واتس‌اپ ساخته‌شده با آن شماره دسترسی دارید. به این منظور تنها کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید:
درصورتی‌که کد دریافتی توسط واتس‌اپ را به‌درستی وارد کرده باشید، می‌توانید اقدام به بازیابی اکانت اینستاگرام خود و ریست‌کردن رمز عبور آن نمایید. توجه داشته باشید که در این روش نیازی به اتصال اکانت واتس‌اپ به Instagram وجود ندارد و تنها کافی است به اکانت واتس‌اپ شماره همراه مورد استفاده برای ایجاد حساب کاربری اینستاگرام، دسترسی داشته باشید.
اگر هنگام ریست‌کردن رمز عبور حساب کاربری Instagram خود با شماره همراه یا ایمیل ناشناسی مواجه شده‌اید، احتمال این وجود دارد که اکانت شما هک شده باشد. معمولاً اگر تنها از شماره همراه برای حساب کاربری استفاده کرده یا احراز هویت دومرحله‌ای خود را فعال کرده باشید، احتمال هک‌شدن بسیار پایین است. بااین‌حال، در شرایط خاصی مثل استفاده از رمز عبور ضعیف یا قابل حدس، عدم استفاده از ورود دومرحله‌ای یا اتصال ایمیل با امنیت پایین به اکانت، احتمال هک‌شدن وجود دارد. برای رفع مشکل، مراحل زیر را دنبال کنید.
شایان ذکر است که اگر تصویر یا ویدئویی از خود درون حساب کاربری نداشته باشید، احتمال موفقیت با آموزش بازگردانی پیج اینستاگرام گفته‌شده در بالا، نسبتاً پایین خواهد بود. بااین‌حال می‌توانید به پشتیبانی اینستاگرام از طریق آدرس Support@Instagram.com ایمیل داده و مشکل خود را شرح دهید.
در شرایط مختلفی، ممکن است Instagram اقدام به مسدودکردن صفحات کاربران کند. اگر این اتفاق به‌دلیل نقض کپی رایت، استفاده از برنامه‌های دریافت لایک و دنبال‌کننده خودکار یا موارد مشابه صورت گرفته باشد، می‌توانید با ثبت درخواست اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام نمایید. بااین‌حال توجه داشته باشید که اگر حساب کاربری به‌دلیل رعایت‌نکردن برخی قوانین خاص، مثل انتشار محتوای مستهجن، مسدود شده باشد، شانس چندانی در بازیابی اکانت اینستاگرام نخواهید داشت.
اگر هنگام بازیابی اکانت ریپورت‌شده اینستاگرام به کمک روش‌های بالا موفق نبودید، می‌توانید به سراغ آموزش زیر بروید که به‌شکل اختصاصی به روش‌های موجود برای رفع این مشکل می‌پردازد.
درصورتی‌که اقدام به حذف دائمی یا موقت حساب کاربری Instagram خود کرده باشید، می‌توانید به‌سادگی مسیر بازیابی آن را دنبال کنید. به این منظور تنها کافی است مجدداً وارد اکانت خود شوید. توجه داشته باشید که دسترسی مجدد به حساب کاربری پس از حذف دائمی آن، تنها به مدت ۳۰ روز امکان‌پذیر است و بعد از گذشت این زمان، دیگر نمی‌توانید به پروفایل و محتویات اکانت دسترسی پیدا کنید. حذف موقت اکانت محدودیتی در پی ندارد و در هر زمانی می‌توانید دوباره وارد آن شوید. برای حذف دائم یا موقت اکانت Instagram می‌توانید از آموزش‌های زیر کمک بگیرید.
تمامی شبکه‌های اجتماعی ازجمله Instagram، قوانین و مقررات خاصی را برای کاربران در نظر گرفته‌اند که رعایت‌نکردن آن‌ها می‌تواند به مسدود‌شدن صفحات منتهی شود. ازجمله مهم‌ترین موارد می‌توان به رعایت قانون کپی رایت و عدم استفاده از محتوای صوتی یا تصویری دارای مالکیت معنوی اشاره نمود که تخطی‌کردن از آن می‌تواند به دریافت اخطار در موارد اولیه، پاک‌شدن پست‌ها و نهایتاً به مسدودشدن اکانت ختم شود.
ورود به حساب کاربری از طریق آی‌پی‌های کشورهای مختلف، از دیگر عواملی است که باعث می‌شود Instagram نسبت به هویت کاربر مشکوک شود و برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، اکانت وی را مسدود کند. درنتیجه توصیه می‌شود هنگام استفاده از این شبکه اجتماعی، از یک ابزار تغییر آی‌پی ثابت استفاده کنید یا حداقل تنها از سرورهای یک کشور به این منظور بهره ببرید.
هک‌شدن حساب کاربری، از موارد نامحتمل اما قابل وقوع است که امکان دسترسی کاربر به اکانت را از بین می‌برد. برای جلوگیری از وقوع این پدیده، بهتر است از شماره همراه خود به‌جای ایمیل استفاده نمایید و یک رمز مطمئن شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای ویژه (مانند &) انتخاب کنید. ورود دومرحله‌ای از طریق اپلیکیشن‌های احراز هویت مثل گوگل Authenticator گزینه دیگری برای ارتقای سطح امنیت اکانت است که می‌تواند به‌شدت تأثیرگذار باشد و حتی درصورت لورفتن رمز عبور نیز از حساب کاربری شما محافظت کند.
بهترین روش برای برگرداندن پیج اینستاگرام، استفاده از شماره همراه به‌منظور دریافت کد احراز هویت و ریست‌کردن رمز عبور است. بااین‌حال سایر مسیرها مانند استفاده از ایمیل، اکانت فیسبوک یا واتس‌اپ نیز می‌توانند مفید واقع شوند. با‌این‌حال در برخی شرایط خاص مثل غیرفعال‌شدن حساب کاربری به‌دلیل عدم رعایت قوانین حساس، امکان بازیابی اکانت اینستاگرام وجود ندارد و بهتر است به سراغ ساخت یک پروفایل جدید یا دریافت مشاوره از سوی افراد خبره در این زمینه بروید.
بهترین روش برگرداندن اکانت اینستاگرام هنگام فراموشی رمز عبور، استفاده از ایمیل، واتس‌اپ یا پیامک برای ریست‌کردن رمز است. برگرداندن پیج اینستاگرام مسدود یا هک شده، از طریق ثبت درخواست نیز امکان‌پذیر است.
بله؛ حساب‌های شخصی هک‌شده که دارای تصویر یا ویدئو درون پروفایل هستند، می‌توانند با ثبت درخواست رسمی و آپلود یک ویدیوی سلفی از چهره، اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام خود نمایند.
اگر حساب کاربری به‌صورت دائمی حذف شده باشد، می‌توان تا ۳۰ روز پس از ثبت درخواست حذف، اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام کرد؛‌ اما با گذشت این زمان، دیگر امکان بازیابی اکانت اینستاگرام وجود نخواهد داشت.
این مورد بستگی به دلیل مسدود‌شدن اکانت دارد. در اغلب موارد می‌توان با ثبت درخواست، اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام کرد؛ اما در شرایط خاصی، چنین امکانی وجود نخواهد داشت.
بله؛ اگر در تصاویر یا ویدئوهایی از خود در پروفایل Instagram آپلود کرده باشید، می‌توانید با دنبال‌کردن بازیابی اکانت هک‌شده، اقدام به برگرداندن پیج اینستاگرام خود نمایید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster