روسیه از قویترین کامپیوتر کوانتومی ساخته شده توسط دانشمندان این کشور رونمایی کرد. این رایانه قویترین رایانه کوانتومی در روسیه محسوب میشود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق ادعای دانشمندان روسی رایانه ساخته شده قویترین رایانه در تاریخ بین کشور است و در مقابل رییس جمهور این کشور به نمایش درآمد. در […]
روسیه از قویترین کامپیوتر کوانتومی ساخته شده توسط دانشمندان این کشور رونمایی کرد. این رایانه قویترین رایانه کوانتومی در روسیه محسوب میشود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق ادعای دانشمندان روسی رایانه ساخته شده قویترین رایانه در تاریخ بین کشور است و در مقابل رییس جمهور این کشور به نمایش درآمد. در این بین برخی کارشناسان غربی چنین سیستمی را غیر واقعی دانسته و اعلام کردند کامپیوتر ساخته شده قادر به شکستن کدهای رمزگذاری شده کنونی نخواهد بود.
طبق گزارش های منتشر شده رایانه ساخته شده روسی دارای ۱۶ کیوبیت قدرت است و در مقابل سیستم های شرکت هوایی نظیر IBM و DWave چندان قدرتمند محسوب نمیشود. پیش از این نیز در گزارشاتی اعلام شده بود گوگل مدعی است رایانه کوانتومی این شرکت با نام سیکامور تنها ظرف چند ثانیه می تواند محاسبات پیچیده را انجام دهد. رایانه کوانتومی گوگل دارای قدرت ۵۳ کیوبیت است. رایانه کوانتومی ای بی ام نیز با قدرت بیش از ۱۰۰ کیوبیت توانست یک ابررایانه را در محاسبات پیچیده ریاضی پشت سر بگذارد.
نوع خاصی از رمزگذاری وجود دارد که ممکن است توسط رایانه های کوانتومی شکسته شود. البته هنوز هیچ کامپیوتر کوانتومی ای نتوانسته به این مرحله از قدرت برسد. این رمزگذاری با نام RSA نیاز به قدرت بیش از ۱۰ هزار کیوبیت دارد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster