دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اندازه کل دستگاه آنتیکیترا 33 سانتی‌متر، تقریباً هم‌اندازه یک کتاب بزرگ است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دستگاهی که در تصویر مشاهده می‌کنید، آنتیکیترا (Antikythera) نام دارد. هیچ‌کس نمی‌داند که 2,000 سال پیش تکنولوژی ساخت چنین دستگاهی وجود داشته است.
امروزه ماشین آنتیکیترا را به‌عنوان اولین کامپیوتر در نظر می‌گیرند. این دستگاه در یک کشتی یونانی به‌گل‌نشسته در قعر دریا پیدا شده است. ده‌ها سال پژوهش روی پیچیدگی و مکانیزم آن انجام شد و حتی احتمالاً برخی از کارکردهای آن هنوز ناشناخته مانده است.
تصاویر اشعه ایکس نشان می‌دهند که کارکرد اصلی چرخ‌ها و چرخ دنده‌های دقیق و فراوان آن، قابلیت حمل، دارای محور دستی، زمین-محور، افلاک‌نما، پیش‌بینی مکان ستاره‌ها و سیارات و نیز ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی است. اندازه‌ هسته پوسیده بزرگ‌ترین چرخ دنده ماشین آنتیکیترا که در تصویر مشخص است، 13 سانتی‌متر بوده، ولی سایز کل دستگاه 33 سانتی‌متر – هم‌اندازه یک کتاب بزرگ – است.
اخیراً مدل‌سازی کامپیوتری از اجزای گمشده‌ این دستگاه، امکان ایجاد یک ماکت کامل‌تر از این ماشین باستانی شگفت‌انگیز را فراهم کرده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster