اندازه‌گیری‌های انجام شده ناسا، اتحادیه اروپا و دانشگاه‌های مختلف در زمینه اقلیم شناسی نشان می‌دهد جولای امسال گرم‌ترین ماه در تاریخ زمین است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گاوین اشمیت اقلیم شناس ناسا در مورد جولای ۲۰۲۳ گفته است: این ماه گرم‌ترین ماه در تاریخ زمین در طول هزاران سال گذشته محسوب […]
اندازه‌گیری‌های انجام شده ناسا، اتحادیه اروپا و دانشگاه‌های مختلف در زمینه اقلیم شناسی نشان می‌دهد جولای امسال گرم‌ترین ماه در تاریخ زمین است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گاوین اشمیت اقلیم شناس ناسا در مورد جولای ۲۰۲۳ گفته است: این ماه گرم‌ترین ماه در تاریخ زمین در طول هزاران سال گذشته محسوب می‌شود. رکورد روزانه دما به طور میانگین در کره زمین طی تیر ماه امسال شکسته شده و این ماه به گرم‌ترین ماه در کل تاریخ کره زمین تبدیل خواهد شد. داده‌های ماهواره‌ها نیز این مورد را تایید کرده‌اند. این اقلیم شناس در یک نشست توجیهی اعلام کرد افزایش دما در این بازه زمانی تفاوتی با رکوردهای قبلی نداشته است اما روند افزایش دما را نمی‌توان انکار کرد. در آینده با داده‌های بیشتر امکان تخمین نرخ افزایش دما در مراجع مختلف وجود خواهد داشت.
اشمیت اضافه کرد: در حال حاضر تغییرات بی‌سابقه در دمای کره زمین در سراسر جهان مشاهده می‌شود. دما در هر زمینه در سراسر جهان رکوردهای قبلی را از بین برده و رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است. همچنین این تغییرات را نمی‌توان مربوط به الگوهای آب و هوایی این فصول دانست.
در حال حاضر رکورد افزایش دما ارتباطی با الگوی رایج آب و هوایی نداشته بلکه این تغییرات در نواحی مختلف و با اقلیم‌های متفاوت نیز دیده شده است. به طوری که حتی افزایش دمای سطح دریاها در خارج از مناطق استوایی نیز ایجاد شده و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است‌. ادعای دانشمندان این رکورد زنی ادامه داشته و با افزایش تجمع گازهای گلخانه‌ای در جو زمین افزایش دما همچنان رکورد شکنی خواهد کرد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster