یک شرکت سوییسی به نام Astrostrom طی همکاری با آژانس فضایی اروپا قصد دارند نیروگاه قمری زمین را بسازند. هدف از ساخت این نیروگاه ارائه چند مگاوات توان مایکروویو بوده است. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایستگاه فضایی خورشیدی پیشنهاد شده می تواند تامین کننده برق سکونت گاه ها در ماه باشد. […]
یک شرکت سوییسی به نام Astrostrom طی همکاری با آژانس فضایی اروپا قصد دارند نیروگاه قمری زمین را بسازند. هدف از ساخت این نیروگاه ارائه چند مگاوات توان مایکروویو بوده است.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایستگاه فضایی خورشیدی پیشنهاد شده می تواند تامین کننده برق سکونت گاه ها در ماه باشد. در هال حاضر نیروگاه های خورشیدی مبتنی بر فضا در مرکز توجه قرار دارند. در حال حاضر دانشمندان تلاش دارند تا با کمک این فناوری امکان ارسال الکتریسیته به زمین از طریق انرژی خورشیدی و جذب آن را امتحان کنند. صفحات خورشیدی در صورت استقرار در فضا می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی انرژی خورشیدی را دریافت و ذخیره کنند. بنابراین به یک منبع انرژی پایدار تبدیل خواهند شد.
اکنون دانشمندان تلاش دارند تا بفهمند این منبع انرژی خورشیدی در فضا قادر به تأمین برق ساکنان ماه در آینده خواهند بود یا خیر. آژانس فضایی اروپا و شرکت سوییسی طرح مفهومی مربوط به ایستگاه قمری زمین را رونمایی کرده اند. در این طرح علاوه بر امکان  تولید انرژی خورشیدی در مقیاس وسیع و تامین انرژی پاک برای زمین، تامین انرژی مورد نیاز سکونت گاه های ماه نیز بررسی خواهد شد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster