گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی‌بر اینکه باب ایگر، مدیرعامل دیزنی به‌طور جدی درحال بررسی فروش شرکت متبوعش است.
دیزنی طی سال‌های اخیر با انحصار گروه بزرگی از شرکت‌های صنعت سرگرمی، به یکی از غول‌های این حوزه تبدیل شده، به‌طوری‌ که طی دهه‌ی گذشته موفق شد فاکس قرن بیستم، پیکسار، مارول و لوکاس فیلم را خریداری کند. این خرید‌ها زمانی انجام شد که باب ایگر مدیرعامل شرکت بود اما او چندسال قبل باب چاپک را به‌جای خود در نقش مدیرعامل قرار دارد. چاپک طی دوسال فعالیت خود، ناامیدکننده‌ترین نتایج مالی را برای دیزنی به‌ارمغان آورد زیرا محتوای ارائه‌شده ازطرف این شرکت مثل محتوایی که در زمان ایگر منتشر می‌شد، هیجان‌انگیز نبود و موردتوجه قرار نگرفت.
ایگر تصمیم دارد به موقعیت خود بازگردد تا وضعیت کنونی دیزنی را به‌سرعت به‌حالت قبل بازگرداند. البته به‌نظر می‌رسد او موفق نشده کاملاً به‌هدفش دست یابد و به‌همین دلیل احتمالاً قصد دارد دیزنی را به بالاترین قیمت ممکن بفروشد. نکته‌ی مهم اینکه اپل یکی از شرکت‌هایی است که سعی دارد دیزنی را تصاحب کند.
براساس اعلام فورچن، انتظار می‌رود دیزنی پس‌از سه‌ماهه‌ی مالی سوم سال ۲۰۲۳ خود که اخیراً به‌پایان رسیده، ضرر ۸۰۰ میلیون دلاری را به‌ثبت برساند. در این شرایط بسیاری از رسانه‌ها از احتمال فروش دیزنی به اپل خبر داده‌اند و باید دید سرانجام این شرکت چه خواهد شد.
گفتنی‌ است درصورتی که اپل دیزنی را به تصاحب خود درآورد، زنگ خطر برای رقبایی مثل نتفلیکس به‌صدا درخواهد آمد زیرا با توجه به منابع عظیم و جامعه‌ی کاربران وفاداری که غول فناوری اهل کوپرتینو دراختیار دارد، احتمال بازگشت دیزنی به روزهای اوج این شرکت و حتی فراتر از آن چندان دور از انتظار نیست.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster