اگر از تماشای موجودات زنده و شگفتی‌های بی‌حدومرز حیات وحش لذت می‌برید، شاترهای هفتگیِ بهترین تصاویر ثبت‌شده از حیات وحش در سراسر جهان مخصوص شما است.
هر هفته در شاتر، تماشاگر بهترین تصاویر حیات وحش دنیا هستید. این تصاویر از منابع مختلف سراسر جهان توسط روزنامه بریتانیایی گاردین انتخاب می‌شوند و هر یک در دل خود داستان شگفت‌انگیزی دارند.
در ادامه می‌توانید تعدادی از برترین تصاویری را که در هفته اخیر ثبت‌ و منتشر شده‌اند، مشاهده کنید.
خانواده‌ای چهار نفره سگ‌های آبی اوراسیا به عنوان بخشی از طرح‌هایی برای تقویت حیات وحش و افزایش استقامت منطقه در برابر آب و هوای متغیر در نورثامبرلند، بریتانیا آزاد شدند. خانواده‌ای چهار نفره سگ‌های آبی اوراسیا به عنوان بخشی از طرح‌هایی برای تقویت حیات وحش و افزایش استقامت منطقه در برابر آب و هوای متغیردر نورثامبرلند، بریتانیا آزاد شدند. سگ‌های آبی در قرن شانزدهم پس از شکار برای خز، گوشت و کاستوریوم (ماده قابل استفاده در پرفیوم‌ها) منقرض شدند.
جزیره اسکومر، ذخیره‌گاه طبیعی ملی در ولز است که بیش از ۴۰ هزار طوطی دریایی اطلس (پافین) را در خود جای داده است.
پس از گرفتن چند زرافه در نامیبیا، این حیوانات بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر را در ۳۶ ساعت سفر کردند و با موفقیت در پارک ملی رها شدند. بازگرداندن مجدد زرافه آنگولا به پارک نقش مهمی در احیای اکوسیستم آن و همچنین برقراری مجدد فرایندهای اکولوژیکی منطقه ایفا می‌کند.
کاستاریکا حدود ۵ درصد از تنوع زیستی جهان را در خود جای داده است و یکی از معدود کشورهایی است که توانسته جنگل‌زدایی را در ۳۰ سال گذشته معکوس کند و پوشش جنگلی خود را گسترش دهد.
جدیدترین تصویر از مجموعه‌ تصاویر تله دوربین قابل کنترل از راه دور دانشگاه ناتینگهام ترنت، یوزپلنگی را نشان می‌دهد که از درختی در پارک ملی ساحل اسکلت، شمال غربی نامیبیا بالا می‌رود.
کارشناسان حیات وحش از شیوع ویرانگر آنفولانزای پرندگان در بزرگ‌ترین کلونی پرورش پرستو‌های دریایی قطبی خبر داده‌اند. در دو هفته گذشته، بیش از ۶۰۰ جوجه مرده در منطقه پیدا شده است.
اختاپوس ماده پس از تخم‌‌گذاری در محلی امن، با وسواس و دقت زیاد به مراقبت و تمیز کردن تخم‌ها مشغول می‌شود. طی این دوره او از خوردن هر نوع غذایی امتناع می‌کند، تا اینکه به‌تدریج با درآمدن بچه‌ها از تخم‌ها، مادر بدنش از بین می‌رود و می‌میرد.
گارانو نژادی باستانی است که برای هزاران سال تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده اما در معرض خطر انقراض قرار دارد.
امیدواریم از تماشای شاتر بهترین‌های حیات وحش هفته‌ آخر تیر ماه لذت برده باشید. تصویر موردعلاقه شما کدام است؟

خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster