هر چند در نگاه اول این عدد بسیار بزرگ و دور از ذهن است، اما وقتی با دقت به پیرامون خود نگاه می‌کنیم، این عدد منطقی به نظر می‌رسد. چرا که در حال حاضر تکنولوژی تقریبا تمام جنبه‌های زندگی ما، از سرگرمی‌ گرفته تا سلامتی و آموزش را تحت تاثیر قرار داده است. اگر بخواهیم مرور کوتاهی بر برترین شرکت‌های تکنولوژی دنیا داشته باشیم، می‌توانیم به شرکت‌های نام‌آشنایی مثل اپل، مایکروسافت، گوگل، آمازون و تسلا اشاره کنیم.
صنعت فناوری، بدون هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در یک مسیر رو به بالا در حال حرکت است. در این صنعت نقش‌ها و فرصت‌های شغلی مختلفی از کدنویسی و توسعه نرم‌افزار گرفته تا تجزیه و تحلیل داده‌ها، تست، مدیریت پروژه و … وجود دارد. همین مسئله باعث می‌شود که افراد با مجموعه مهارت‌‌ها و توانایی‌های مختلف بتوانند در این صنعت مشغول به کار شوند. بنابراین با پیشرفت تکنولوژی تقاضا برای نیروی کار هم افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین پیدا کردن کار در این زمینه هم راحت‌تر از سایر صنایع است.
مثل هر کار دیگری، در صنعت آی‌تی هم شما باید سخت کار کنید و یاد بگیرید، اما تفاوتی که وجود دارد این است که بعد از چند سال کار کردن در این صنعت شما به نسبت سایر صنایع، به درآمدهای قابل توجهی می‌رسید. این یکی از مکهم‌ترین دلایلی است که افراد زیادی مشتاقند که در زمینه تکنولوژی کار کنند. جالب است بدانید توسعه‌دهنده نرم‌افزار، مهندس دواپس و متخصص امنیت سایبری از نقش‌هایی هستند که بیشترین درآمد را در میان نقش‌های IT دارند.
اغلب زمانی که شما در زمینه تکنولوژی کار می‌کنید، نیازی نیست که در زمان و مکان مشخص و محدودی کار کنید. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌ روز و بدون محدودیت‌های جغرافیایی کارتان را انجام دهید. همین انعطاف‌پذیری موجود در کارهای IT هم یکی از جذابیت‌های اشتغال در این حوزه است. همانطور که شاهد بودیم شرکت‌های تکنولوژی در زمان همه‌گیری ویروس کرونا نه تنها ضربه زیادی نخوردند، بلکه اغلب آن‌ها رشد‌های قابل توجهی را هم تجربه کردند. یکی از دلایل مهم این مسئله، همین قابلیت انعطاف‌پذیری ساعت و مکان کار در شرکت‌های IT بود.
همانطور که می‌دانید تکنولوژی هر روز با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است، بنابراین فعالان این صنعت همیشه باید اطلاعات و توانایی‌های خود را به‌روز نگه دارند. دائم باید مطالعه و نوآوری داشته باشید و این چالش می‌تواند برای بسیاری از دوست‌داران تکنولوژی جذاب و لذتبخش باشد. پس اگر آدمی هستید که از زندگی یکنواخت خوشتان نمی‌آید و یا به اصطلاح سرتان درد می‌کند برای چالش‌های جدید و هیجان‌انگیز، حوزه فناوری می‌تواند کار مناسبی برای شما باشد.
کار کردن در حوزه تکنولوژی به معنای ساختن آینده‌ای بهتر، هوشمندتر و راحت‌تر برای انسان است. برای بسیاری از افراد لذت‌بخش است که بتوانند تاثیری هر چند کوچک در جهان اطرافشان داشته باشند و در ساخت آینده‌ای بهتر نقش خود را ایفا کنند. کار کردن در حوزه تکنولوژی به راحتی این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد.
همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، تکنولوژی و فناوری اطلاعات فراتر از مرزهاست و در اکثر قریب به اتفاق کشورهای دنیا، شرکت‌ها و سازمان‌هایی در این حوزه فعالیت می‌کنند. در داخل ایران هم شرکت‌های تکنولوژی زیادی هستند که در زمینه‌های مختلف مثل فروش آنلاین، خدمات اینترنتی، محصولات هوشمند و پیشرفته، مالی و فینتک (فناوری مالی یا نوآوری در خدمات مالی) فعال هستند.
ویستا سامانه آسا، یک شرکت تکنولوژی است که محصولات نام‌آشنایی مانند آساتریدر را توسعه داده است. آساتریدر، سامانه‌ای برای معاملات آنلاین بازار سرمایه است که در حال حاضر بیش از یک میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند. داستان آسا از یک تیم کوچک با رویاهای بزرگ شروع شده و اکنون بعد از گذشت ۱۱ سال از آغاز فعالیتش، بیش از ۳۵۰ نفر پرسنل دارد و بیش از ۲۳ پروژه انجام شده در کارنامه خود دارد. گفتنی است این شرکت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، از تیم‌های توسعه و تست نرم‌افزار، هوش تجاری، دواپس، پایگاه داده و مدیریت پروژه تشکیل شده است.
به طور کلی حوزه فعالیت اصلی ویستا سامانه آسا، بازار سرمایه است و خدمات خود را به صورت اختصاصی در اختیار کارگزاری آگاه قرار می‌​دهد. در ادامه قصد داریم، بیشتر در مورد نقش شرکت ویستا سامانه آسا در بازارهای سرمایه و پول صحبت کنیم.
ناگفته پیداست که شرکت‌​های کارگزاری از جمله مهم‌ترین نهادها در نظام مالی کشورها به شمار می‌​آیند. همچنین تجربه فعالان بازار بورس، تا حد زیادی به نحوه ارائه خدمات کارگزاری‌​ها بستگی دارد. کارگزاری وظیفه دارد درخواست‌های مشتریان را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. در این بازار دقت و سرعت در معاملات، بسیار مهم است و کارگزاری با استفاده از ابزار‌های فناوری اطلاعات، کیفیت و امنیت معاملات را تضمین می‌​کند. مجموعه بک آفیس کارگزاری از لحظه سفارش مشتریان تا هنگام اجرا و اعلام نتیجه به آن​ها، فرآیند کاملی ارائه می‌​کند؛ فرآیندی که تجمیع اطلاعات مشتریان، مدیریت دریافت و پرداخت، ثبت و نگهداری اعتبار و دارایی​‌ها و … را در بر می‌​گیرد.
به این ترتیب، روند رسیدگی به درخواست​‌ها تسهیل و تعدیل می‌​شود، هزینه​‌ها کاهش پیدا می‌کند، خطاهای انسانی کمتر می​‌شوند و دقت و کیفیت خدمات بهبود پیدا می‌کند. برای رسیدگی به تمامی درخواست‌های مشتریان مراحل مشخصی طراحی شده است و تمامی واحدهای درگیر در کارگزاری، می​‌توانند در زمان مناسب به اطلاعات دسترسی داشته باشند تا امکان مدیریت و پیگیری صحیح درخواست‌​ها فراهم شود.
ویستا سامانه آسا، یکی از معدود شرکت‌های فینتکی است که توسعه و نگهداری یک سیستم مدیریت سفارش (Order Management System) برای کارگزاری آگاه را می‌توانیم به عنوان فعالیت اصلی آن برشماریم. سیستم مدیریت سفارش که به اختصار OMS نامیده می‌شود، پل ارتباطی کارگزاری‌ها با هسته معاملاتی بازار بورس است. در واقع نحوه خدمت‌رسانی هر کارگزاری، به کاربرد OMSای که استفاده می‌کند، بستگی دارد. کارگزاری آگاه، در میان چهار کارگزاری برتر کشور قرار دارد؛ بنابراین شرکت ویستا سامانه آسا، به خوبی توانسته است قدرت خود را در این زمینه به اثبات برساند.
اتصال بازار پول به سایر بازارها از طریق یکپارچه‌سازی سیستم‌ها هم یکی دیگر از دستاوردهای شرکت ویستا سامانه آسا است.
ارجاع به بانک و تبادلات مالی، بخشی از زنجیره خدم‌ت​رسانی کسب ​و ​کارهای مختلف است. در مدل​‌های نوین کسب و کار، لازم است نقل و انتقال پول بدون نیاز به مراجعه مستقیم مشتریان به بانک (چه از طریق کانال​های الکترونیک و چه شعب) انجام شود. این امر محقق نمی‌​شود مگر با ایجاد بستر و زیرساخت فنی قابل اتکا و انعطاف‌​پذیر که بتواند بین فرآیندهای کسب ​و کارهای مختلف با خدمات بانکی، ارتباط سیستمی برقرار کند.
در همین راستا، شرکت ویستا سامانه روی سرویس‌​های هسته بانکداری، یک لایه نرم​‌افزاری به نام هارمونی ایجاد کرده است. این شرکت با توجه به تجربیات موفق گذشته، آمادگی دارد با بانک‌​هایی که نیاز به استفاده از این ابزار را دارند، همکاری داشته باشد و بین آن‌​ها و سازمان​‌های بیرونی، ارتباط سیستمی برقرار کند.
اهمیت این موضوع، به ویژه در مورد اتصال بازار سرمایه به بازار پول پررنگ‌​تر می​‌شود. ویستا سامانه آسا برای هر دو بازار محصول دارد و تسلط خود را بر ظرافت​‌های کسب ​و کار در هر دو بازار نشان داده است. در حال حاضر بانک‌​های استفاده‌کننده از محصول هارمونی می‌​توانند به همه سیستم​‌های بازار سرمایه در حوزه‌​های «معاملات نقدی»، «معاملات آتی»، «بورس کالا» و «معاملات برخط اوراق بهادار» متصل شوند و گردش مالی این حوزه​‌ها را به سمت خود هدایت کنند.
همانطور که از توضیحات بالا هم قابل استنباط است، شرکت ویستا سامانه آسا، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فین‌تکی در ایران است که سیستم‌‌های نرم‌افزاری تحسین‌برانگیزی را توسعه داده است. شرکتی که کار کردن در آن می‌تواند هم برای افراد تازه‌کار (به جهت یادگیری و کسب و تجربه) و هم برای افراد متخصص (برای دست و پنجه نرم‌ کردن با چالش‌های بزرگ و هیجان‌انگیز) جذاب باشد. علاوه بر این، آسا نیروهای انسانی خود را، سرمایه اصلی خود می‌داند و تمام تلاش خود را می‌کند که محیطی مبتنی بر انسان فراهم آورد. آسا در وبسایت رسمی خود، کار گروهی، توسعه فردی و شفافیت، یکپارچگی و ارزشمندی را مهم‌ترین ارزش‌های خود معرفی کرده است.
همچنین متخصصان فعال در شرکت ویستا سامانه آسا، تجربیات خود را به صورت مقاله در بخش وبلاگ blog.asax.ir وب‌سایت رسمی این شرکت منتشر می‌کنند. در حال حاضر در زمینه‌های مختلف توسعه نرم‌افزار می‌توانید مقالات مفید و کاربردی مطالعه و نظرات و سوالات خود را هم مطرح کنید. گفتنی است در صفحه «همکاری با آسا» وبسایت این شرکت می‌توانید شرایط کلی کار در آن را ببینید و در صورت تمایل رزومه خود را برایشان ارسال کنید.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster