طبق قانون جدید اتحادیه اروپا، نسل بعدی کنسول‌های بازی دستی باید از باتری های قابل تعویض استفاده کنند. اتحادیه اروپا این قانون را در ۱۰ جولای به تصویب رساند که هدف اصلی آن کمک به بهبود پایداری محیط زیست و کاهش زباله‌های باتری است.
در همین راستا، وزیر محیط زیست اسپانیا گفته است که باتری‌ها در واقع کلید اصلی پروسه کربن‌زدایی هستند. باتری‌ها دارای منابع ارزشمند بسیار زیادی هستند که باید میزان استفاده از آن‌ها را محدود کنیم.
این قانون شامل همه باتری‌ها از جمله باتری‌های قابل‌حمل، باتری‌های خودروهای الکتریکی، باتری‌های صنعتی، باتری‌های احتراق و باتری‌های وسایل نقلیه سبک مثل دوچرخه‌های و اسکوترهای برقی می‌شوند. این قانون همچنین کنسول‌های بازی دستی قابل‌حمل مثل نینتندو سوئیچ و استیم دک را نیز در بر می‌گیرد.
به این ترتیب تا سال ۲۰۲۷ شما خواهید توانست باتری کنسول‌های بازی دستی خود را جدا کرده و تعویض کنید. همچنین از شرکت‌ها خواسته شده است تا اطلاعاتی درباره ردپای کربن باتری‌های خود منتشر کنند. این اطلاعات باید در قالب برچسب‌گذاری تا سال ۲۰۲۶ یا در قالب کد QR تا سال ۲۰۲۷ ارائه شوند.
هرچند این قانون فقط در اتحادیه اروپا قابل اعمال است، اما می‌تواند سازندگان کنسول را مجبور به استفاده از باتری‌های قابل تعویض در همه جای دنیا بکند. اتحادیه اروپا همچنین استفاده از کابل شارژ USB-C را از سال ۲۰۲۴ الزامی کرده است.
منبع: Cnet
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster