به‌مدت بیش از ۱۰ سال، میلیون‌ها ایمیل مرتبط‌ به ارتش آمریکا به مالی، کشوری در غرب آفریقا که متحد روسیه محسوب می‌شود، ارسال شده است. آن‌طور که ورج می‌نویسد، این اشتباه مهلک نتیجه‌ی غلط املایی بود.
مردم معمولاً به‌جای استفاده از دامنه‌ی MIL. ارتش آمریکا در آدرس ایمیل فرد گیرنده، از دامنه‌ی ML. استفاده می‌کنند که معرف کشور مالی است.
یوهانس زوربیر، کارآفرین هلندی که قراردادی برای مدیریت دامنه‌ی مالی امضا کرده، گفته است ایمیل‌های مربوط‌ به ارتش ایالات متحده بیش‌ از یک دهه است که به اشتباه به مالی ارسال می‌شوند. او می‌گوید قبلاً بارها تلاش کرده بود به دولت ایالات متحده هشدار دهد، اما تلاش‌هایش به نتیجه نرسید.
زمانی که زوربیر متوجه درخواست برای دامنه‌های ساخته‌نشده نظیر army.ml و navy.ml شد، سیستمی ویژه برای دریافت ایمیل‌هایی که به این آدرس‌ها ارسال شده بودند راه‌اندازی کرد. به گفته‌ی منابع آگاه، ظرفیت این سیستم به سرعت پر شد.
زوربیر صرفاً در ۶ ماه اخیر بالغ‌بر ۱۱۷٬۰۰۰ ایمیل را که به آدرس اشتباه ارسال شده‌اند دریافت کرده است. شماری از این ایمیل‌ها حاوی اطلاعات محرمانه درباره‌ی ارتش ایالات متحده هستند. به گفته‌ی خبرگزاری فایننشال تایمز، اکثر ایمیل‌ها شامل اسناد پزشکی، اطلاعات هویتی، فهرست افراد حاضر در پایگاه‌های نظامی، تصاویر پایگاه‌های نظامی، گزارش‌های بازرسی نیروی دریایی، لیست خدمه‌ی کشتی‌ها، سوابق مالیات و… است.
شماری از ایمیل‌ها به اشتباه توسط کارکنان ارتش آمریکا و آژانس‌های مسافرتی‌ای که با ارتش و سازمان اطلاعات و پیمانکاران خصوصی همکاری می‌کنند ارسال شده‌اند. برای نمونه یک ایمیل که اوایل سال ۲۰۲۳ ارسال شده، شامل برنامه‌ی سفر ژنرال جیمز مک‌کانویل، فرمانده‌ی ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، به اندونزی بوده و ایمیل شامل فهرست کامل شماره‌ی اتاق‌ها بوده است.
زوربیر نمی‌تواند ایمیل‌های موردبحث را تا ابد دریافت کند. پس از پایان قرارداد ۱۰ ساله‌اش با مالی، مقامات این کشور می‌توانند به ایمیل‌های محرمانه دسترسی پیدا کنند.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster