دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این دستگاه لیزری جدید می‌تواند نمایشگرهای اولدی را تعمیر کند که در گذشته تصور می‌شد راهی برای تعمیرشان وجود ندارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
خرابی نمایشگرهای OLED تاکنون دردسر بزرگی برای گوشی‌ها به حساب می‌آمد، چون معمولاً هزینه تعویض آن‌ها بسیار سنگین می‌شد. اما حالا دستگاه لیزری جدیدی ساخته شده است که می‌تواند پنل‌های اولد آیفون یا گوشی‌های اندرویدی را حتی در حالی که صفحه نمایش هنوز روشن است، تعمیر کند.
«اسکاتی الن»، از کانال یوتوب Strange Parts اخیراً ویدیویی را منتشر کرده که در آن موفق به آزمایش این دستگاه لیزری جذاب شده است. دستگاه حاضر از همان فناوری و تکنیک تولید پنل‌های OLED استفاده می‌کند و می‌تواند به رفع ایراد نمایشگرهایی کمک کند که روی صفحه آن‌ها خط می‌افتد.
صفحات OLED با استفاده از فرایندی موسوم به «تاب‌کاری لیزر اگزایمر» (ELA) تولید می‌شوند. در این فرایند لایه‌ای از سیلیکون آمورفوس با استفاده از یک لیزر پالسی به سیلیکون پلی‌کریستالین تبدیل می‌شود تا ارتباطات رسانای میکروسکوپی شکل بگیرند. این ارتباطات همه پیکسل‌های نمایشگر را به یکدیگر وصل می‌کنند. اگر هر بخش از این شبکه ارتباطی مختل یا قطع شود، سایر بخش‌ها هم دچار مشکل می‌شوند و ایراداتی مثل خطوط عمودی را به نمایش می‌گذارند.
این دستگاه با استفاده از یک میکروسکوپ قوی ساختار این پنل OLED را بررسی می‌کند و بعد با کمک فناوری لیزر به تعمیر و بازسازی ارتباطات معیوب می‌پردازد. از این سازوکار می‌توان حتی در صورتی استفاده کرد که شیشه محافظ نمایشگر روی آن قرار داشته باشد. به‌علاوه، می‌توان در شرایطی که نمایشگر روشن است، به تعمیر پنل پرداخت تا اپراتور به‌صورت دقیق مشکل را ببیند. البته در برخی موارد لازم است که شیشه محافظ نمایشگر از روی آن برداشته شود.
این دستگاه به کاربران کمک خواهد کرد تا به‌سادترین روش و با هزینه‌ای پایین، یکی از گران‌ترین قطعات در گوشی‌ها را تعمیر کنند. پیش از این، در اکثر موارد، زمانی که مشکلی برای صفحه نمایش موبایل‌ها و به‌خصوص آیفون‌ها پیش می‌آمد، راهی جز تعویض نمایشگر وجود نداشت، اما حالا بالاخره می‌توان امیدوار بود که راهی برای تعمیر صفحه پیدا شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster