دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تلسکوپ‌ها در سرتاسر جهان به اعماق فضا نشانه رفته‌اند تا درک ما از آسمان شب بیشتر شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
تلسکوپ‌ها در سرتاسر جهان به اعماق فضا نشانه رفته‌اند تا درک ما از آسمان شب بیشتر شود. تحقیقاتی که در این زمینه صورت می‌گیرد شامل فهم کیهان اولیه، یافتن و رصد سیارک‌های تهدیدآمیز برای زمین، جستجوی سیاراتی که ممکن است دارای حیات فرازمینی باشند و بررسی ستاره‌ها برای درک بهتر خورشید خودمان است.
تصویر امروز ناسا ترکیبی از تصاویر پیش‌زمینه و پس‌زمینه‌ای است که در ماه آوریل از قله کوهی در جزیره لا پالما (La Palma) در جزایر قناری واقع در اسپانیا گرفته شده است. در تصویر تلسکوپ‌های «رصدخانه صخره بچه‌ها» (Roque de los Muchachos Observatory) در مقابل آسمان تاریک دیده می‌شوند.
در پیش‌زمینه تصویر، از چپ به راست، تلسکوپ‌های مجیک 1 (Magic 1)، گالیله، مجیک 2 (Magic 2)، تلسکوپ بزرگ جزایر قناری (Gran Canarian) و LST قرار دارند.
نوار مرکزی کهکشان راه شیری، صورت‌های فلکی کمانگیر، ماراَفسای و عقرب و سحابی‌های عقاب و مرداب، ستارگان Alrami و قلب‌العقرب (Antares) در آسمان دیده می‌شوند. با کمک چنین رصدخانه‌هایی ما توانسته‌ایم در صد سال گذشته بیش از هر زمان دیگری در کل تاریخ بشریت، آسمان شب را کشف کنیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster