ایلان ماسک به عنوان مالک توییتر با شرایط بدی روبروست و در حالیکه سرمایه‌گذاری ۴۴ میلیارد دلاری او روی توییتر هنوز به نتیجه نرسیده است شرکت متا اقدام به معرفی اپلیکیشن تردز به عنوان رقیب توییتر کرد. تردز به خاطر یکپارچگی با اینستاگرام از مزیت بزرگی برخوردار است. اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و تعداد زیادی از آن‌ها به سراغ تردز رفته‌اند.
ماسک امروز در یک توییت خبرهای بد دیگری نیز منتشر کرد. او گفته است: «ما همچنان دارای جریان نقدینگی منفی هستیم که دلیل اصلی آن کاهش ۵۰ درصدی درآمدهای تبلیغاتی و بدهی‌های سنگین است. ما قبل از هر کاری باید به جریان نقدی مثبت برسیم.» جریان نقدی منفی به معنای آن است که پول نقد بیشتری از کسب‌وکار خارج شود.
این خبر ممکن است برای تبلیغ‌کنندگان توییتر خبر خوبی نباشد. به نظر می‌رسد تغییراتی که ماسک در توییتر ایجاد کرده به ضرر این شرکت تمام شده است. ماسک اخیرا تعداد توییت‌هایی که کاربران می‌توانند در طول یک روز بخوانند محدود کرد که این موضوع باعث نارضایتی کاربران شد. این بی‌ثباتی‌ها مسلما باعث عقب‌نشینی تبلیغ‌کنندگان می‌شود. البته ماسک در ماه آوریل گفته بود که تبلیغ‌کنندگان در حال بازگشت به توییتر هستند و جریان نقدینگی توییتر به زودی مثبت می‌شود. اما ما می‌بینیم که این اتفاق هنوز نیفتاده است.
طبق گزارش Sensor Tower، درآمد تبلیغاتی توییتر در دو ماهه اول سال جاری میلادی با کاهش ۸۹ درصدی به ۷.۶ میلیون دلار رسید. این رقم در مقایسه با ۷۱ میلیون دلاری که ده تبلیغ کننده برتر توییتر از ماه سپتامبر تا اکتبر سال گذشته میلادی، یعنی قبل از خرید توییتر توسط ماسک، برای تبلیغات خرج کرده بودند عدد بسیار کمی است.
منبع: Phonearena
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster