دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
رابرت وایت از پایگاه نیروی هوایی ادواردز با هواپیمای موشکی نورث آمریکن ایکس-۱۵ بلند شد و به ارتفاع ۳۱۴,۷۵۰ فوتی رسید.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۱۷ ژوئیه ۱۹۶۲، خلبان آزمایشی آمریکایی، رابرت وایت، رکورد جهانی پرواز در بالاترین ارتفاع را توسط نورث آمریکن ایکس-۱۵ شکست.
او از پایگاه نیروی هوایی ادواردز با هواپیمای موشکی ایکس-۱۵ بلند شد و به ارتفاع ۳۱۴۷۵۰ فوتی رسید. این ارتفاع حدوداً ۶۰ مایل بود.
در آن زمان نیروی هوایی لبه فضا را ۵۰ مایل بالاتر از زمین در نظر می‌گرفت. بنابراین وایت برای پرواز فضایی رکوردشکن خود بال‌های افتخار فضانوردی را دریافت کرد.
هواپیمای پیشران موشکی نورث آمریکن ایکس-۱۵، بخشی از یک‌ سری هواپیماهای آزمایشی مافوق صوت بود. این پرواز آغاز تقریباً یک دهه تحقیق بود که ارتفاعات و سرعت مافوق صوت در مرز فضا را بررسی می‌کرد.
اطلاعات به‌دست‌آمده از برنامه‌های موفق ایکس-۱۵ به توسعه برنامه پروازهای فضایی مارینر-۱۰، مسنجر، جمینای، آپولو و برنامه شاتل فضایی کمک کرده‌ است. این هواپیما همچنین درمجموع ۱۹۹ پرواز حمل‌ونقل هوایی نیز انجام داده‌ است.
وایت مهندس برق، خلبان آزمایشی، خلبان جنگنده و فضانورد آمریکایی بود که در آن زمان بر طراحی و توسعه چندین هواپیمای نظامی مدرن نظارت داشت.
با عبور از مرز فضا در سال ۱۹۶۲، او به‌عنوان فضانورد واجد شرایط شد. وی درباره پروازش در اتفاع بالا اظهار داشت: «پرواز من در ارتفاع ۶۰ کیلومتری و آشکارشدن انحنای زمین بسیار شگفت‌انگیز بود‌‌. هنگامی که سرم را چرخاندم، فهمیدم که زمین واقعا بسیار زیباست. بر فراز مرز آریزونا- کالیفرنیا بودم و احساس می‌کردم تمام خلیج زیر پایم است.»
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster