دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
یک آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی در حراجی با قیمت 190 هزار دلار فروخته شد و رکورد قبلی را جابه‌جا کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در چند ماه گذشته شاهد فروش چندین آیفون نسل اول آکبند در حراجی‌های مختلف بودیم؛ اما حالا با یک رکوردشکنی عجیب روبه‌رو هستیم. یک دستگاه آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی در یک حراجی با قیمت نجومی 190,372.80 دلار به فروش رسیده است تا یک رکورد جهانی برای خود ثبت کند.
پیش از فروش این آیفون، رکورد در اختیار دستگاهی بود که در فوریه 2023 (اسفندماه 1401) با قیمت سرسام‌آور 63 هزار دلار در یک حراجی به فروش رسید. درحالی‌که انتظار می‌رفت پس از این فروش، نمونه‌های بعدی هم با قیمت نجومی به فروش برسند، در آوریل سال جاری میلادی یک آیفون نسل اول آکبند تنها با قیمت 18 هزار دلار فروخته شد.
حراجی مربوط به آیفون اخیر توسط LCG Auctions انجام شد. این مرکز پیش‌بینی کرده بود که آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی با قیمت 50 تا 100 هزار دلار به فروش برسد. این حراجی در روز 30 ژوئن با قیمت اولیه 10 هزار دلار شروع شد و تا پیش از اینکه فروخته شود، بالاترین پیشنهاد کمتر از 42 هزار دلار بود.
اما چندین ساعت پیش از پایان حراجی، پیشنهادها تغییر چشمگیری پیدا کردند. درحقیقت تقاضا برای خرید این آیفون باعث شد تا در ابتدا قیمت پیشنهادی به 67 هزار دلار و سپس به 158,644 دلار برسد. درحالی‌که بسیاری فکر می‌کردند این آیفون با این قیمت به فروش برسد، درنهایت یک خریدار آن را با قیمت 190 هزار دلار تصاحب کرد.
بنابراین آیفونی که اوایل سال جاری میلادی با قیمت 63 هزار دلار فروخته شد، دیگر گران‌ترین آیفون نسل اول آکبند نیست و اختلاف آن با گران‌ترین نسخه به بیش از 100 هزار دلار می‌رسد.
بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که نسل اول آیفون در سال 2007 روانه بازار شد و قیمت نسخه 4 گیگابایتی‌اش برابر 499 دلار بود. بنابراین ارزش جدیدترین نمونه فروخته‌شده آن صدها برابر افزایش داشته است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster