چانداریان ۳ پس از شکست در چهار سال پیش مجددا برای مامدریت روی ماه پرتاب شد. این ماموریت یکی از چند ماموریت قمری محسوب میشود که امسال انجام می‌گیرند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هند این پرتاب را در روز جمعه و از سایت پرتاب سری هاری کوتا انجام داد. موشک مارک […]
چانداریان ۳ پس از شکست در چهار سال پیش مجددا برای مامدریت روی ماه پرتاب شد. این ماموریت یکی از چند ماموریت قمری محسوب میشود که امسال انجام می‌گیرند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هند این پرتاب را در روز جمعه و از سایت پرتاب سری هاری کوتا انجام داد. موشک مارک ۳ این پرتاب را بر عهده داشت. هند پیش از این در سال ۲۰۱۹ نیز برای فرود روی سطح ماه تلاش کرده بود. در آن زمان چانداریان ۲ با سقوط روی ماه باعث شکست ماموریت شده بود.
این ماموریت حدود ۷۳ میلیون دلار هزینه داشته و تلاش یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان برای فتح ماه محسوب میشود. علاوه بر هند، ایالات متحده و چین نیز در سال های آینده طی مأموریت های قمری فضانوردان ۸ود را به ماه ارسال ۸واهند کرد.
از دیگر ماموریت های به سمت ماه، چند ماموریت رباتیک مربوط به ژاپن، روسیه و ایالات متحده است. در خال حاضر تنها چین موفق به فرار نرم روی ماه شده است. در صورت موفقیت چانداریان ۳ و فرود موفقیت آمیز ماه نشین و ماه نورد این کشور دستاورد بزرگی برای هند محسوب میشود. در واقع هند پس از شوروی، ایالات متحده و چین چهارمین کشور فاتح ماه خواهد بود.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster