دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
به‌نظر می‌رسد تیم جدید وزارت صمت نیز بر ادامه مسیر قبلی تأکید دارد و در همین راستا، نوبت سوم سامانه یکپارچه خودرو اعلام شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
به‌نظر می‌رسد تیم جدید وزارت صمت نیز بر ادامه مسیر قبلی تأکید دارد؛ چرا که اکنون جزئیات بیشتری از نوبت سوم سامانه یکپارچه خودرو اعلام شده است. این مرحله در شهریورماه 1402 برگزار خواهد شد. البته هم‌زمان با مرحله سوم ثبت‌نام، طرح جایگزین خودرو نیز برای متقاضیان مرحله دوم برگزار خواهد شد. براین‌اساس، تنها افرادی که در نوبت دوم سامانه یکپارچه حضور داشتند، اما خودرویی به آن‌ها تعلق نگرفته است، قادر به شرکت در مرحله سوم سامانه یکپارچه هستند.
این گروه از افراد طی نوبت دوم سیستم یکپارچه، با پیغام عدم تخصیص خودرو مواجه شده بودند. به همین دلیل در نوبت سوم سامانه یکپارچه خودرو، سایت ثبت‌نام برای آن‌ها باز می‌شود و می‌توانند از بین محصولات موجود، تعدادی اولویت را انتخاب کنند. این آمار توسط مدیران سامانه یکپارچه، معادل 3 درصد از کل شرکت‌کنندگان اعلام شده است.
به همین دلیل مسئولان وزارت صمت اعتقاد دارند که این مرحله نوبت سوم مسیستم تخصیص یکپارچه خودرو نیست، بلکه طرح جایگزین شهریورماه نام دارد. در کنار این طرح جایگزین، مسئولان سامانه یکپارچه از امکان برگزاری نوبت سوم این طرح در شهریورماه خبر داده‌اند. با این‌ حال تاکنون خبر قطعی از برگزاری مرحله سوم منتشر نشده است.
تاکنون دو مرحله از سامانه یکپارچه خودرو برگزار شده است. مرحله اول در اسفندماه 1401 و مرحله دوم در خردادماه 1402 برگزار شد. در هر دو مرحله، اولویت تحویل خودرو برخی متقاضیان به سال 1403 موکول شد. این اولویت‌های دیرهنگام از محصولات ایران‌خودرو و سایپا نیز فراتر رفت و به خودروهای مونتاژی نیز کشیده شد. به عبارت دیگر، بخش قابل‌توجهی از ظرفیت تولید خودروسازان تا پایان سال 1403 از پیش فروخته شده است. در چنین وضعیتی، اجرای مرحله سوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد؛ مگر آنکه خودروسازان ظرفیت فروش جدیدی را برای سال‌های 1404 و 1405 اعلام کنند یا آنکه مشتریان زیادی از تحویل خودروها انصراف دهند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster