فناوری لای فای به زودی جایگزین وای فای خواهد شد. این فناوری می تواند با کمک لیزر سرعتی صد برابر بیشتر ارائه کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استانداردهای جدید وای فای نسبت به آنچه که اکنون از آن استفاده میشود سریع تر هستند. اما لای فای با سرعتی بسیار بالا از […]
فناوری لای فای به زودی جایگزین وای فای خواهد شد. این فناوری می تواند با کمک لیزر سرعتی صد برابر بیشتر ارائه کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استانداردهای جدید وای فای نسبت به آنچه که اکنون از آن استفاده میشود سریع تر هستند. اما لای فای با سرعتی بسیار بالا از راه می رسد.
موسسه مهندسان برق و الکترونیک IEEE با استفاده از نور یک استاندارد ارتباطی جدید معرفی کرده اند که توسط یک گروه صنعتی نیز حمایت خواهد شد. اکستریم تک در گزارشی اعلام کرد فناوری جدید جایگزین وای فای نمیشود اما می تواند گزینه ای قدرتمند برای انتقال دیتا محسوب شود.
شرکت های پیور لای فای و Fraunhofer HHI قرار است در توسعه این استاندارد جدید همکاری کنند. Fraunhofer HHI اعلام کرد این استاندارد در ساختمان و با کمک وسایل روشنایی باعث تقویت شبکه خواهد شد. شرکت پیور لای فای نیز قرار است یک ماژول کوچک برای ۴رارگیری درون گوشی‌ها و تبلت ها طراحی کند. در حال حاضر وای فای به دلیل دامنه مناسب و سرعت کافی به شدت فراگیر شده است. به عنوان مثال یک هات اسپات امکان ارائه اینترنت در خانه و محل کار را فراهم خواهد کرد.
طبق ادعای اتحادیه لای فای سرعت این فناوری صد برابر بیشتر از وای فای است. در هر صورت این تنها یک تئوری محسوب میشود و هنوز سخت افزار مناسب برای عملی کردن آن ساخته نشده است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster