آیا دوست دارید بدانید که کاربران مختلف در صفحه وبسایت شما چه فعالیتی می کنند و بیشتر به سمت چه مطالبی می روند؟ اگر پاسخ شما به سوال ذکر شده مثبت است، باید با مفهوم Session  در گوگل آنالیتیکس بیشتر آشنا شوید. آشنایی با این مفهوم می تواند راه های بسیاری را جلوی رویتان بگذارد و در های مهمی را برایتان باز کند. در ادامه مطلب قصد داریم Session در گوگل آنالیتیکس را به طور دقیق تر بررسی کنیم و این مفهوم را معرفی کنیم تا با در نظر داشتن فعالیت های مخاطبین خود، وبسایتی کاربردی تر با ترافیک بالا داشته باشید.
به طور کلی Session در گوگل آنالیتیکس مانند یک دوربین در مغازه است. همان طور که یک دوربین وظیفه دارد که تمام تعاملات مشتریان، خرید و حرکاتشان را ثبت کند، Session  نیز باید تمام تعاملات کاربران در  وبسایت شما را ثبت کند. به عنوان مثال ممکن است یک کاربر ۱۰ دقیقه در صفحه شما بچرخد. در این زمان، از محصولات معرفی شده خریداری کند و تراکنشی را انجام دهد.از طرف دیگر ممکن است چندین صفحه را بارگذاری ببیند و فعالیت های دیگر را نیز در وبسایت انجام دهد. تمام این فعالیت ها در Session ثبت می شوند و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
اگر مشتری شما که پایه ثابت وبسایتتان بوده است، تنها ماهی دو Session ثبت کرده باشد، یعنی شما باید بر روی تکنیک های جذب مخاطب خود کار کنید و با بازاریابی و تبلیغات مناسب و اثر گذار، مخاطبان خود را به صفحه بازگردانید. به طوری که روزانه حداقل یک الی دو جلسه در صفحه شما ثبت کنند.
پاسخ سوالات بالا را در Session در گوگل آنالیتیکس می توانید پیدا کنید و به سادگی با استفاده از آن ها، به رشد و بهبود وبسایت خود کمک شایانی کنید.
درواقع یک جلسه با ورود مخاطب شروع می شود. اما چه زمانی به پایان می رسد و چه زمانی بازدید او در جلسه های مختلف ثبت می شود؟
به طور کلی Session در گوگل آنالیتیکس مانند یک دوربین مدار بسته در مغازه ها عمل می کند. به طوری که تمام فعالیت های مخاطبان و بازدید کنندگان را ثبت می کنید و می توانید از آن فعالیت ها برای رشد و پیشرفت صفحه خود استفاده کنید. با این کار مخاطبان بیشتری را به سمت وبسایتتان جذب می کنید و اگر محصولی برای فروش دارید، فروش آن را نیز افزایش می دهید. همچنین با جذب ترافیک صفحه، تبلیغات بیشتری می گیرید و موفق تر از سابق عمل کنید.info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط digitalwebmaster