معاون ارشد مهندسی انرژی تسلا امروز تائید کرد که خودروهای آینده تسلا از سیستم شارژ دوجهته استفاده خواهند کرد. حالا مشتریان تسلا دوست دارند بدانند که کدام مدل تسلا اولین مدلی خواهد بود که این فناوری بهره خواهد برد. نکته جالب اینکه در یکی از کتاب‌های راهنمای تسلا در مراکز خدمات آن‌، به خودروی سایبرتراک اشاره شده است.
این فناوری به امکان شارژ خودروی الکتریکی توسط خودروی الکتریکی دیگر اشاره دارد و به معنای آن است که سایبرتراک احتمالا از شارژ سایر خودروهای تسلاها پشتیبانی خواهد کرد. همچنین یک ویدیوی منتشرشده در توییتر نشان می‌دهد که نسخه تولیدی سایبرتراک دارای یک سوکت ۱۲۰ یا ۲۴۰ ولتی است که به کاربران اجازه شارژ یک خودروی الکتریکی دیگر را خواهد داد.
در حال حاضر خودروهای برقی رقیب مثل Ford F-150 Lightning از قابلیت شارژ دوجهته پشتیبانی می‌کنند. این خودرو دارای سوکت‌های استاندارد ۱۲۰ ولت و یک سوکت اختیاری ۲۴۰ ولت است که نرخ شارژ تا ۹.۶ کیلووات را ارائه می‌دهد. با توجه به اندازه باتری سایبرتراک، می توان انتظار ظرفیت ۱۰۰ کیلووات ساعتی را برای باتری آن داشت.
ایلان ماسک، در سال ۲۰۲۱ به سوال یکی از کاربران توییتر درباره اینکه آیا باتری سایبرتراک قادر به تامین برق خانه آنها خواهد بود یا نه پاسخ مثبت داده بود و این موضوع تا حدودی احتمال پشتیبانی سایبرتراک از شارژ دوجهته را تائید می‌کند.
منبع: Gizmochina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster