دهانه برخوردی جزرو جایی است که مریخ نورد استقامت موفق به کشور تعداد زیادی مولکول آلی شده است. محققان احتمال می دهند در این مولکول ها نشانی از میکروب های باستانی مشاهده شود ‌. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استقامت که از سال ۲۰۲۱ در مریخ حضور دارد برای شناسایی نشانه هایی […]
دهانه برخوردی جزرو جایی است که مریخ نورد استقامت موفق به کشور تعداد زیادی مولکول آلی شده است. محققان احتمال می دهند در این مولکول ها نشانی از میکروب های باستانی مشاهده شود ‌.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استقامت که از سال ۲۰۲۱ در مریخ حضور دارد برای شناسایی نشانه هایی از حیات تلاش می کند‌. این مریخ نورد در کف دهانه جزرو به ساختار سطح شناسی مشغول است. یکی از وظایف آن بکارگیری ابزارهای مخصوص برای کشف مولکول های آلی است. این ترکیبات می تواند نشانه ای از وجود حیات باشد.
در بررسی های اخیر این مریخ نورد نشانه هایی از وجود مولکول های آلی در سنگ های دهانه جزرو کشف شده است. این ترکیبات از کربن و هیدروژن تشکیل شده اند. همچنین ممکن است عناصر دیگر مانند اکسیژن، فسفر، گوگرد، نیتروژن نیز در آنها باشد.
اخترزیست شناسان معتقدند این سرنخ می تواند بسیار مهم باشد زیرا کربن در زمین پیوند محکمی با فرآیندهای بیولوژیکی دارد. البته پر مریخ فعالیت های غیربیولوژیکی نیز ممکن است این عنصر را تولید کنند. اما نباید پتانسیل حیات در این سیاره نادیده گرفته شود. دانشمندان می گویند در این دهانه حدود میلیاردها سال پیش یک رودخانه جریان داشته است. به همین دلیل با توجه به بررسی های علمی در این منطقه دریاچه باستانی ممکن است نشانه های حیات وجود داشته باشد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster